Wpis z mikrobloga

@wkopywaczwykopywacz: on dziala jako 275, ale tak, jedna sciana nic nie zrobi


@HusariaMarketing: mam dziwne wrażenie że to raczej fajny drogi gadżet do robienia przekrętów. Idealnie wpisuje się w Kraków i "walkę" ze smogiem...
Koszt 25 tys. euro za sztukę. Jak na mój gust, to za tę kwotę można by sfinansować wymianę pieców w 3-4 kopcących domach (licząc w tym dopłatę do gazu) - nikt mi nie wmówi że ten
@enron: 25 tys € =~ 100 tys PLN, piec taki kupisz już nawet od 1500 zł, zakładając że kupimy lepszej jakości i z montażem wydamy po 3000zł, to masz 33 piece w cenie detalicznej z rabatami dobijemy do 40 spokojnie a to jest wymiana na piece na całej ulicy dość długiej po 20 domów z dwóch stron. I to kompleksowa wymiana bez udziału mieszkańców, jakby to miała być tylko dopłata to
@wkopywaczwykopywacz: aż tak dobrze nie jest. Za 1500 to kupisz kozę do domku letniskowego ;) Jak ktoś ma piec węglowy, to przy wymianie na kondensacyjny trzeba też zmienić sporo w instalacji CO, być może dofinansować płatność za gaz. Moim zdaniem za 100kPLN realne jest zmodernizowanie 4-5 domów - co i tak da wynik co najmniej o dwa rzędu wielkości lepszy niż te durne stojaki z mchem.
@enron: To o jakim ty piecu piszesz, zakładam ze teraz masz kominek na wungiel z płaszczem wodnym lub piec węglowy CO, masz rury, masz kalafiory, mas pomopę wody obiegowej, dostojnik, filtr i inne pierdoły, zamieniasz tylko piec na piec dwufunkcyjny CW i CO, piec taki kupisz za 2500 już całkiem niezłej jakości, kwestia tylko doprowadzenia gazu do domu, ale reszta kosztów chyba nie jest jakaś astronomiczna? Aczkolwiek fachowcy mi wycenili wymianę
@wkopywaczwykopywacz: jak ktoś ma taką instalację to z reguły nie kopci. Prawdziwy kopciuch ma piec sprzed 30 lat albo w ogóle jakąś samoróbkę, a instalacja w ogóle się nie nadaje do współpracy z nowoczesnym piecem.
Ja grzeję gazem, ale mam staaaaary (30-letni) piec. Kilka podejść do wymiany na nowoczesny piec już było - żaden kosztorys nie zszedł poniżej 18k mimo wprowadzenia tylko niezbędnych zmian w instalacji CO. Przy wymianie rur i