Wpis z mikrobloga

@giermek: Tj Max, czyli maksymalna temperatura operacyjna tego procesora to chyba właśnie 98C, wiec powinien sobie obniżać dynamicznie taktowanie tak by się nie przegrać i spalić.
Czy to właściwa temperatura? No zależy od podejścia, ale leci na maximum i napewno obcina mu wydajnośc wiec masz stratę w praktyce.
Z drugiej strony Ci powiem, że miałem 2600/2600k i 2700k, 3 różne na 2óch różnych chłodzeniach i jak się dobrze je obciążyło, to
@quit13: @Christophy: a co w takim razie zrobić? mam do wyrenderowanie jeden krótki filmik (około 10minut renderu) i wiecej nie potrzebuję, nie chcę inwestować bo mi to niepotrzebne. Komputer nigdy nie wariował do tej pory.
@giermek: @Christophy: Nie weź tylko rady z odkurzaniem na serio, bo może to być ostatnia chwila Twojego komputera.
Idea usuwania kurzu jest dobra, ale jak komputer nie jest #!$%@? to nic to nie zmieni. No i kurz się z komputera #!$%@?, a potem bezpiecznie zbiera. #!$%@? czymś, co nie jest generatorem wyładowań elektrostatycznych.
Conajmniej ze dwa komputery ktoś na moich oczach posadził odkurzając je ;)
@quit13 odkurzyc komputer jak najbardziej można, tylko wcześniej trza odłączyć go od zasilania i wylądować kondensatory, wtedy wszystko jest ok, od 15 lat tak robię i zero problemów