Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Humanista here, z nawet niezłym CV (tu jakiś staż, tam parę miechów, gdzie indziej rok i teraz nowa firma). No i chciałbym się w końcu gdzieś zakręcić na dłużej, za 2 tygodnie podpisuję nową umowę po kilku miesiącach okresu próbnego. No i zaoferowali mi mało, bardzo mało, potem poszedłem pokręcić nosem i "wyceniłem się" na w sumie mniej niż bym chciał, ale więcej niż dawali na początku.

Ostatecznie dostałem dwie opcje:
albo niewiele więcej niż minimalna na umowie o pracę,
albo kilka k więcej niż ta 1 opcja na umowie o dzieło, ale z płatnym urlopem i pseudo L4 na mniejszym procencie od podstawy.

No i zastanawiam się jaką opcję brać, ale kusi mnie raczej te parę k więcej na dziełówce. 24 lvl here, chciałbym w końcu zarabiać jakieś pieniądze. Wiadomo, że do wykopowych 15k nie mam startu, ale nawet zarabiając 1,5k umiem odłożyć większość pensji wiec jestem dobrej myśli.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling

Red or blue pill?

  • "Ulepszona" UD za kilka k wincyj 74.1% (20)
  • UOP na rok za mniej 25.9% (7)

Oddanych głosów: 27

  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: A wiesz w ogóle jakie są różnice między UOD a UOP, powinieneś sam przeliczyć znając stawki jakie możesz dostać czy Ci się to opłaca. Na UOD dostaniesz więcej co jest oczywiste bo np pracodawca nie musi odprowadzać składek ZUS.
@AnonimoweMirkoWyznania
@wookasz98
Jak wyzej, sam bedziesz musial oplacic sobie zus i ubezpieczenie i wyjdzie Ci praktycznie to samo. Bralabym umowe o prace bo to zawsze najbezpieczniejsza opcja, a jak juz bedziesz mial uop to zawsze mozesz szukac lepszej pracy.

Wiesz, nie ma co myśleć, ze trzeba koniecznie isc gdzies na dłużej jesli cos Ci nie odpowiada. Moj niebieski jak skończył studia 2 lata temu to mniej więcej co pół roku zmienia prace.