Wpis z mikrobloga

Motomirki, potrzebuję kupić cały zestaw ubrań na moto - kurtka, spodnie, buty, rękawice no i kask - ale to osobna kwestia. Tutaj mam pytanie - szukając czegoś na pierwszy raz, budżetowego, raczej rozglądać się wśród spodni i kurtek skórzanych, czy tekstylnych? Spodnie - może jeansy motocyklowe?

Jazda turystyczna, póki co krótkie trasy - Yamaha XJ600S.

#motocykle
  • 19
@Vonsatch: nie tak bardzo dawno temu w Motocyklu był test budżetowych zestawów tekstylnych i wg tego magazynu zestaw Road Tour 2.0 jest dobrą opcją na początek. Jakieś 1300 nie całe kosztuje. Może takie coś?
@Vonsatch ale czego oczekujesz od sprzętu? Ochrony czy wszechstronności? Zwykłego wyglądu? Na krótkie czy dalekie wyjazdy?


@tosyu: po prostu zaczynam przygodę z moto i kupuję pierwsze ciuchy. Jasne, że ochrona na pierwszym miejscu, z drugiej strony też nie chcę w zbroi jeździć ;)

Dojazdy do pracy, póki co pewnie krótkie trasy - dopiero będę się uczył jeździć. (kat. A jest ;)
@Vonsatch: nie tak bardzo dawno temu w Motocyklu był test budżetowych zestawów tekstylnych i wg tego magazynu zestaw Road Tour 2.0 jest dobrą opcją na początek. Jakieś 1300 nie całe kosztuje. Może takie coś?


@ZuberS4: to chyba raczej komplet stricte turystyczny na dłuższe wypady - jakoś nie widzę tego na codziennie dojazdy do pracy czy przemieszczanie się po mieście w lato...
@Vonsatch: co drugi dzień ten sam temat.

- http://www.wykop.pl/wpis/22223219/mirki-ktos-nizej-w-tagu-podrzucil-link-do-fajnych-/
- https://www.youtube.com/user/MotosapiensPL/videos (jest parę filmów "zestaw za N zł) nie ze wszystkimi się zgadzam ale dobry punkt startu żeby zdobyć jakąkolwiek wiedzę.

Dojazdy do pracy, póki co pewnie krótkie trasy - dopiero będę się uczył jeździć. (kat. A jest ;)


Kup typowo letnią kurtkę z siatką / mesh. Jak kupisz coś "uniwersalnego" za grosze to nie będzie się nadawać do niczego a
@Vonsatch: niezależnie co kupisz i tak po sezonie kupisz co innego, albo coś więcej, albo coś fajniejszego - dopiero w praktyce okaże się, czego tak naprawdę potrzebujesz i co Ci pasuje.

Kumpel zaczynał od jeansów i zarzekał się, że nigdy nic innego, no i teraz jeździ w skórze. @brick twierdził, że wystarczą mu trampki, a teraz szuka wysokich butów. Po sezonie jeżdżenia w rękawicach tekstylnych kupiłam skórzane i te tekstylne zostały
@Vonsatch ja na Twoim miejscu szukałbym uzywanuch ciuchow, które sa w dobrym stanie. Sklepy motocyklowe też prowadzą sprzedaż rzeczy z drugiej ręki. Nie ma się czego obawiać, wyprane chemicznie itp.

@katera ma dużo racji. Za jakis czas jak odlozysz siana i kupisz sobie nowe.

Pamiętaj o butach. Już pomijając kwestie bezpieczeństwa, w zwykłych jeździ się kijowato.
@katera No nie mogę się nie zgodzić :). Przez pierwsze 4 lata zmieniałem szmatki 4 razy :D. Na razie skończyło się na 2 kompletach tekstylii, skórze, tekstylnej kurtce i jeansach w szafie :). Tylko tu jest pewien martwiący mnie szkopuł...odstawiłem swoją największą słabość - słodycze i zaczyna się na mnie wszystko luźne robić :D
Przez pierwsze 4 lata zmieniałem szmatki 4 razy :D


@Glenroy: miałem to samo. Dlatego lepiej zapożyczyć się u rodziny na starcie niż potem wydać 3x tyle na coraz to lepsze zestawy ciuchów ;)
@Vonsatch: co do zmieniania (a raczej rozszerzania gamy się w pełni zgadzam). Jeżeli mogę dać ci jakaś radę to sugeruje, szukania promocji i czajenia sie na okazje (w tym używki) produktów z przynajmniej średniej półki. Jak chcesz to mogę ci wysłać zdjęcia jak wyglada kurtka adrenaline (marka InterCars) po bardzo delikatnym szlifie (a wyglada znacznie gorzej niż moto :P). Do miasta i na średnio dalekie wycieczki to jak @tosyu poleca mesh
@Vonsatch: ja na pierwszy zestaw kupiłem kompletny dresik RebelHorn HiFlow2. Do tego wysokie buty z membraną, ekonomiczny kask i letnie rękawice. Z całością zamknąłem się w kwocie 2k, a najdroższe były buty.
W kolejnym sezonie miałem już 4 kurtki i 3 pary spodni.
@Morf: nawet jak się zapożyczysz, to pierwsze ciuchy niekoniecznie muszą być docelowe. Pierwszy sezon jest testowy :) dopiero się człowiek przekonuje, co go kręci, co go podnieca i dopiero decyduje, w czym i na czym chce jeździć.

@blant: są szmateksy specjalizujące się w ciuchach motocykowch, m.in. w Krakowie i Rybniku.