Wpis z mikrobloga

#gothic Utknąłem i proszę o pomoc!

Zaczynam dopiero grać, nie wszystko jeszcze ogarniam - jestem w kopalni, walczę z królową pełzaczy. Niestety, jestem bardzo słaby (tak słaby, że wszystkie pełzacze musiałem wywabiać na zewnątrz, aby zajęli się nimi strażnicy). Wyczyściłem całą jaskinię, została sama królowa, zupełnie niepodatna na jakikolwiek mój atak.

Postać ma tylko 10 punktów siły + 5 od pierścienia (ogólnie jest na 8. poziomie).

Na różnych forach dają rady w stylu "dopakuj siłę", "zwiększ siłę" itp., niestety wciąż nie doszedłem do tego jak można ją "dopakować". Idzie się do jakiegoś nauczyciela? Kupuje się jakieś jeszcze inne pierścienie albo coś? Zamienia się bezpośrednio punkty nauki na punkty siły? Jak?

#gry
  • 12
@haes82: Eliksiry sobie najlepiej zostawić na koniec(zresztą podejrzewam, że i tak żadnego nie masz) bo nauczyciele mogą nauczyć siły tylko do 100, a eliksiry pozwalają wyjść poza ten limit.

Darmowe 5 siły możesz dostać od Horacego na polu uprawnym w Nowym Obozie. Gadasz z nim, potem z Jeremiaszem(jest w karczmie na jeziorze w Nowym Obozie), potem znów z Horacym i voila. Warto to zrobić szybko bo łatwo ten bonus zdobyć i
/A..jak..dales..sie..zrobic..Lewusowi..nosiwoda..to.tera...sie..obron!/


@Pienteitr:
Z Lewusem to mam problem, bo miałem mu nosić wodę, potem #!$%@?łem z obozu (myślałem, że tę wodę nosić mogępóźniej), teraz rzuca się na mnie za każdym razem kiedy mnie zobaczy i do nowego obozu muszę wchodzić lekkim łukiem. Kiedyś go zabiję, ale jeszcze jestem za słaby.

nie radze tez dopakować władania bronią jak wbijesz kolejne poziomy ()


@Izaro: zrobiłem broń
@haes82./Cumplu..majac..40..sily..juz..powinienes..Lewusa..pociagnac..lekko./Oczywiscie,jezeli..masz..wojownika..w..walce..bronia..jednoreczna./Ale..co..tam..najwazniejsze..zebys..sie..dobrze..bawil./Pomyslnosci!///Pokonaj..Sniacego.....Niby..taki..spiacy..a..nie..spi..duren..jeden./;)