Wpis z mikrobloga

Wpis Dryblasa zainspirował mnie do zadania pewnego pytania aktywnym graczom w postaci ankiety. Ilu i jakich stworków z pierwszej generacji brakuje wam do uzupełnienia europejskiego pokedeksu? Wyklucza to Kangaskhana, Taurosa i Farfetch'd, niedostępne legendy (Zapdos, Articuno, Moltres, Mew, Mewto). a także dodane jakiś czas temu baby-formy z drugiej generacji.

Czyli chodzi mi o zebranie 143 pokemonów.

Często jak czytam relacje różnych graczy to bywa tak, że dla jednego całkiem normalne jest posiadanie czterech sztuk Tangeli, Lickitunga albo Porygona a dla innych już niekoniecznie. W dużej mierze opiera się to na szczęściu w wykluwaniu jaj i ewentualnie na polowaniu na brakujące pokemony na skanerach.

Dajcie znać czego wam brakuje!
#pokemongo

Ilu pokemonów brakuje ci do uzupełnienia europejskiego pokedeksu pierwszej generacji?

  • Mam je wszystkie! 17.7% (17)
  • 1 10.4% (10)
  • 2 5.2% (5)
  • 3 2.1% (2)
  • 4 4.2% (4)
  • 5 2.1% (2)
  • 6-8 10.4% (10)
  • 9 i więcej 47.9% (46)

Oddanych głosów: 96

  • 11
@KisielBB: lictung, porygon norma, ale tangela za chiny ludowej nie wiem gdzie to gunwo znaleźć, z jaj się nie chce wykluć, a niebieskiemu już dwa razy się wykluła :/
@KisielBB: u mnie dość dużo bo 5 i niestandardowych jak na 32lvl. W zasadzie wszystkie tylko dlatego, że żal mi wydawać cuksy na beznadziejne ewolucje, nawet jak poks jest do niczego nie przydatny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ninetales - najlepszy Vulpix 87iv, 400 cp, ale pewnie zrobie przy nastepnym lucky eggu aby wpis wpadł.
Dugtrio- cuksów akurat 50, żadnego wartego uwagi Digletta
Machamp- ani jednego
@piotrr_ też do niedawna czekałem z ewolucja Jigglypuffa, Omanyte'a i jeszcze kogoś by znaleźć dobre egzemplarze ale stwierdziłem że skoro to i tak nie będą pokemony które są w tym momencie znaczące w grze to ewolouowalem jakieś sztuki z zakresu 65-80 %IV
@KisielBB: miesiąc temu weszły mi jako ostatnie dwa laprasy stojące w odległości 300 m od siebie. Miały całe 300 i 600 CP. Tangele 4 mam z jajek, 2 lickitungi na dziko. Bardzo długo też czekałem na muka i hitmonchana (100% IV z jajka). Z drugiej generacji wszystko oprócz braku cuksów na togetica.
@obsess: tez ostatnio mi nie Tangela wykluła. Ae nadal nie mam kilkunastu innych poków w tym Snorlaxa, Laprasa, Porygona. Ale zaraz karp uzbiera 400 cuksów więc będzie ewo.i nowy wpis do Pokedexu :).
@KisielBB brakuje mi omastara (teraz nawet nie moge wrzucic omanyta na buddy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ), hitmonhana i chansey (pewnie teraz sie trafi).
Tangela wyklula mi sie raz z jajka, na 31 lvl, nigdy na dziko nie widzialam (najwiecej gram w centrum Lublina, gdzie sporo pojawia sie roznych pokow). Dla mnie rzadsza niz snorlax i lapras.