Wpis z mikrobloga

@Primusek: Czekałem na taki tekst. Tak czy inaczej proszę o odpowiedź, bo ciekawi mnie to. Pomijając że oczywiście nie jest to wewnętrznie sprzeczne gdyż wprowadzenie minarchizmu nie wygląda tak jak opowiada Korwin, no ale nie o tym rozmawiamy.
A gdyby Jarek powiedział "Jestem gotów chwilowo poświęcić wzrost gospodarczy na rzecz mojej wizji państwa minimum" to też byście się nie zgadzali? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli jakikolwiek zlewaczały kraj europejski miałby wprowadzić libertarianizm, to tylko i wyłącznie za mordę, inaczej jest to niewykonalne.

#libertarianizm #4konserwy

@SeniorSiarrra: Jest to stwierdzenie o tyle szkodliwsze od jednoznacznej deklaracji zamordyzmu, że usiłuje ono usprawiedliwiać zamordystyczne metody wolnościowymi celami, tworząc tym
@Kapitalis: A reformy w Chile? Świetny przykład wprowadzenia wolnorynkowych reform za mordę, które się utrzymały

Ja też sądziłem tak jak ty, że pracą organiczną należy zmieniać światopogląd wśród ludzi, ale no niestety, historia jest bezlitosna i pokazuje że motłoch w swojej masie tylko wtedy jest w stanie zrozumieć dobro kapitalizmu, kiedy odczuje go na własnej skórze. Innej opcji nie ma i nigdy nie było, a kilku pokoleniową pracę organiczną (bo tylko
mojej wizji państwa minimum


@SeniorSiarrra: "mojej" wydaje się być kluczowe w tej kwestii. Zapominasz chyba, że Jarek ostatnio wygarnął nagrodę za bycie "człowiekiem wolności". Cały aktualny plan (jak twierdzi) jest stricte wolnościowy, a sam Morawiecki wspominał libertarian w trakcie swojego przemówienia :P
@mihaubiauek: Ale obecnie pańśtwo polega na przymusie i widzimisie libków nic nie zmieni. Więc jak ktoś miałby przymusem wprowadzić pańśtwo minimum, albo przymusem robić to co robi teraz państwo polskie, to ja wybieram opcję numer 1.
@SeniorSiarrra: Trochę wolności gospodarczej i na tym koniec pozytywów. Władza w innych sferach zyskała większe uprawnienia. Może to ideał korwinistów, mi jako anarchokapitaliście daleko do pochwały chilijskiego rządu. Co do metod - preferuję szerzenie idei, kontrekonomię i wspieranie ruchów secesyjnych.