Wpis z mikrobloga

Dziwny problem mam od kilku dni z apache 2.4.20 Otóż nagle łapie freeza przez osiągnięcie ilości maksymalnej workerów, i potem po kilku minutach wraca do normy, chyba, że go szybciej zrestartuje choć to akurat nie reguła. Konfiguracja apache pozwala utrzymać dużo większy ruch niż występuje podczas tej anomalii. W tym czasie load serwera skacze nieco co jest zrozumiałe przez obciążenie apache. Domeny do serwera są podpięte przez cloudflare. W logach oprócz errora o osiągnięciu maksymalnej ilości workerów nic ciekawego nie ma. Logi zapytań też wyglądają normalnie. Na serwerze jest Centos 6.8 z panelem directadmin. Zastanawiam się nad jakimś DDoS Layer 7 (ale w logach nie ma dziwnych requestów) albo gdzieś dziwny skrypt php. Ale skrypt nie powinien dopuścić do takiego zachowania serwera, choć w sumie. Jakieś podpowiedzi?
Wcześniej pół roku nic się nie działo takiego.
#webdev #linux #komputery #webmastering #centos #apache
  • 2
@secondreality: Jak w czerwcu postawiłem system to nic nie było ruszane oprócz okresowego przegladania logów. A klient ma panel DA i sobie przez niego wrzuca strony. Zapiąłem log lvl na debug właśnie i czekam na anomalię. Choć zaczynam podejrzewać ddos bo w statach cloudflare w czasie ok 1 min zamuły wczoraj jest ogromny skok ilości zapytań a ich WAF widać z opóźnieniem sobie radzi.