Wpis z mikrobloga

@Koms panie, możesz zmienić typ partycji programem z windy, jakimś acronisem czy innym minitool partition wizard, ten drugi na pewno ma opcję zmiany bez formatowania, sam z niej skorzystałem
@Elusznik: jesteś pewien? Tu nie chodzi o zmianę typu partycji, tylko schematu partycjonowania. Co, wedle mojej wiedzy, uniemożliwia zachowanie samych partycji, więc i danych na nich (ale łatwo się je powinno móc odzyskać).
@Althorion jestem absolutnie pewien, że chodzi o zmianę schematu partycji z antycznego MBR na bardziej współczesne GUID Partition Table. Da się to zrobić zachowując partycje. Wiem z autopsji, robiłem to niecały miesiąc temu na moim nowym laptopie, bo przyszedł z MBR
@Althorion: @a231: @Elusznik: W teorii mozna to zrobić nawet w locie o ile nie są to partycje systemowe, w przypadku tych trzeba odpalić system z live CD też powinno dać rade. Nie miałem okazji sprawdzić bo podczas robienia backup'u spadł mi dysk i chyba straciłem 1 TB danych więc staram się je odzyskać. według opisów jeżeli w PC jest BIOS a nie UEFI to windows nie wykrywa dysków partycjonowanych