Wpis z mikrobloga

SAA prze do przodu. Bitne oddziały Tygrysa są już tylko 4 km od "bramy do Aleppo", jak Arabowie zwykli nazywać Al Bab. Przyjrzyjmy się opcjom jakimi dysponuje Suheil al Hassan - "Kowalski, jakie są opcje?" #pdk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tygrys odrobił pracę domową - jak zawsze. Jego oddziały nie prą wąskim korytarzem do Al Bab, lecz starają się go poszerzać. Ostatnio ich łupem padły 2 strategiczne wzgórza - Hawarah i Ayosha. Dzięki temu ruchowi SAA zyskała kontrolę ogniową nad ostatnią drogą zaopatrzeniową prowadzącą do Al Bab. Zdobycie tych wzgórz dało Tygrysowi jeszcze jeden atut - rozpościera się z nich piękny widok na miasto Tadef. Miasto to jest silne ufortyfikowane i położone jest w pierścieniu umocnień, który otacza także Al Bab.

Zdobycie Tadef oznaczałoby uczynienie wyłomu w obronie Al Bab. Czy Tygrys rzeczywiście zaatakuje Tadef? Moim zdaniem tak. Po zajęciu Tadef wejście do samego Al Bab byłoby duże łatwiejsze niż wejście do tego miasta od zachodu, w okolicy szpitala - tak jak robią to Turcy.

Jeśli SAA zajmie Tadef to może dojść do 3 sytuacji:
1) SAA zajmuje Tadef i dalej się nie pcha
2) Al Bab zostałoby podzielone między SAA i FSA, co groziłoby ogromnymi tarciami
3) SAA zajmuje Tadef, na wschód od miasta nadal istnieje korytarz, którym IS może się wycofać, co też faktycznie robi i w efekcie SAA zgarnia Al Bab - to luźne dywagacje, wręcz teoria spiskowa, ale jeśli dowództwu IS względy religijne nie przysłonią względów wojskowych, to rzeczywiście mogłoby dojść do takiego odwrotu - jednak ja w to wątpię, oni już i tak zrobili z Al Bab symbol i imię jego utrwalenia zginą.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobna jest opcja pierwsza, przy czym Tygrys pewnie zacznie szturmować Tadef, gdy Turcy wejdą do Al Bab a obrona IS zacznie się chwiać. Pytanie tylko, czy Turcy nie będą chcieli zająć Tadef przed wejściem do Al Bab. W każdym razie Panowie, sytuacja jest coraz ciekawsza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#syria #bitwaoalbab #lagunacontent - w założeniu ma być o historii, Syrii i o ciekawych, a niekoniecznie znanych, kampaniach wojennych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
JanLaguna - SAA prze do przodu. Bitne oddziały Tygrysa są już tylko 4 km od "bramy do...

źródło: comment_sCmi3iGMmj1JWkAA010b06Y0RWLFaBW0.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@JanLaguna:

SAA + Tiger Forces w ciągu najbliższego tygodnia połączy się z siłami FSA + Turkey w okolicach Tadef supply lines i ostatecznie odetnie ISIS tworząc kocioł (oczywiście będą kontrataki z kotła jak i z poza kotła ale one nie pomogą ISIS).
Syryjskie wojsko zajmie też Tuman , Deir al Qaq , al-Shamawiyah , Abu Taltal . Po ciężkich walkach zajmą też Tadef.
Później podejdą pod południowe tereny na przedmieściach Al
  • Odpowiedz
P.S #lagunacontent czyżby inspiracja #ruskiagentcontent ( ͡º ͜ʖ͡º)

@RuskiAgent1917: Musze przyznać, że tak. Mam jeszcze trochę wolnego, to zabrałem się za alternatywną rzeczywistość, bo wcześniej nie miałem czasu a potem zapomniałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ta wersja, którą wrzuciłeś też prawdopodobna. Aż przypomniały mi się czasy Manbij i zakładania się kiedy padnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JanLaguna: No , mapy od Chucka Pfarera były dobre i wtedy byłem jak @TenebrosuS który opisywał codziennie ofensywę PMU na Mosul tak jak opisywałem codziennie ofensywę YPG/YPJ/SDF na Manbij ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eh stare czasy jak się było zielonką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz