Wpis z mikrobloga

Panowie znajde gdzies aktualne koszty zycia w UK? W tym watku interesuja mnie koszty zycia w Birmingham. Splywa kilka ofert pracy na kwote: 32.5/hr przy 37,5hr/week wychodzi 1125 brutto / 795 netto tygodniowo. Zastanawiam się ile zostawało by mi na koncie żyjąc po brytyjsku, nie odmawiając sobie przyjemności typu siłownia/basen/kino/samochód i tak dalej.
Przeliczając na złotówki to wyjdzie te 15k ale i tak dalej nie wiem czy to atrakcyjne wynagrodzenie.
#zagranico #praca #uk
  • 16
@Strzalka: Mam ~33/h w Londynie i spokojnie mógłbym odkładać £2k co miesiąc jakbym chciał (ale że #!$%@? hajsy na lewo i prawo, to zostaje trochę mniej). W Birmingham mieszkania pewnie tańsze, reszta podobnie, więc pewnie ciut więcej ci zostanie.

edit: co kodzisz? :P
@Strzalka:

Panowie znajde gdzies aktualne koszty zycia w UK?

Miarodajnych nie znajdziesz - kazdy ma inny standard zycia i inne potrzeby, nie mowiac juz o umiejetnosci zarzadzania wlasnymi finansami, czy innych celach zyciowych a wiec tez roznych kwotach ktore trzeba miesiecznie oszczedzic.

Pamietam jak kiedys zaczalem taka gowno-prace z taka fajna litwinka, oboje zarabialismy tyle samo, oboje mieszkalismy w wynajmowanych pokojach w tej samej okolicy (a wiec przy podobnym czynszu). W
@trustME: mam kobietę ale raczej ściągałbym ją na gotowe czyli plus/minus przez te 4-6 miesiecy chcialbym mieszkać sam choć zawsze mógłbym podnająć pokój na chwile choć cykor zawsze bo nie wiadomo na kogo sie trafi.