Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Ostatnio zauważyłem (od kiedy zacząłem kupować droższe rzeczy :)) że mam problem z obuwiem. Nie jestem pewien, czy to prostu taki pech z jego odpowiednim doborem, czy moja stopa jest jakaś nietypowa... Problem polega na tym, że niemalże każdy but (lewy lub prawy, nie ma zasady) po jednym sezonie (czyli maks 3-4 miesiące) pęka, tworzą się dziury. Problem dotyczy głównie butów skórzanych. Kupiłem dwa dni temu obuwie Timberland, na szczęście w promocji, bo chyba bym się załamał gdybym wydał na nie 760 zł... Poniżej wstawiam zdjęcie po JEDNYM dniu chodzenia, zwróćcie uwagę jak wygląda but po lewej stronie, a jak po prawej... (ten z bruzdami jest na lewą nogę) Czy takie bruzdy, to normalna rzecz? Obawiam się, że za trzy miesiące w tym miejscu będzie pęknięcie. Co robić? Zwracać, czy odpowiednio konserwować? Jeśli zwracać, to którą najlepiej opcję wybrać? Niezgodność towaru z opisem, reklamacja? Buty kupione w sklepie stacjonarnym. Jeśli konserwować, to jak? I czy wcieranie w to miejsce pasty, to aby na pewno dobry pomysł? Nie przetrą się jeszcze bardziej? Załamać się idzie... Doradźcie coś. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
dewey - Cześć mirki. Ostatnio zauważyłem (od kiedy zacząłem kupować droższe rzeczy :)...

źródło: comment_Z16osGa4iCmyHpCZh0EdB5kgJRaQhxQO.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@fajny_kuba: szczerze nie wiem, sprawdzę :) Ale nawet jeśli, to co w tym przypadku?
@Pan_Maruda mirek, ja nawet nie zdążyłem pomyśleć o konserwacji, przecież założyłem je na jeden dzień (parę godzin) na nogi.
Poza tym czemu drugi but w stanie prawie idealnym?
  • Odpowiedz
@fajny_kuba: faktycznie możesz mieć rację, buty są ciutkę za duże, 44,5 normalnie noszę 44 lub 43. Też o tym pomyślałem, ale czy z drugiej strony, jak kupię takie w sam raz, to jeszcze bardziej się nie rozejdą? Zastanawiałem się też, czy to nie jest tak, że but prawy, który jest w dobrym stanie, był na wystawie, więc sporo ludzi mogło go przymierzać, skóra jest bardziej elastyczna, natomiast ten lewy jest z
dewey - @fajny_kuba: faktycznie możesz mieć rację, buty są ciutkę za duże, 44,5 norma...

źródło: comment_aNhcINloYhswbrIGdUrYVb1hb8lvQ1KH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dewey: po prostu taki masz styl chodzenia i lewą widocznie mocniej odbijasz. Mam to samo, prawy but szybciej łapie szlaczki w poprzek, ale nigdy nic mi nie pękło.
  • Odpowiedz
@dewey raz-donbieraj rozmiar do stopy a nie "troszeczkę większe bo z promocji".wiekszy but sie bardziej marszczy bo go stopa nie wypełnia. Jeśli nie chcesz zagięć to trzymaj buty na drewnianych prawidlach ( tylko takich calych a nie z wielką sprężyną i kołkiem niszczącym pięty). Prawidła kupisz za mniej niż 100zl na allegro, opłaca się bo naprawdę sporo daje i prostuje zagięcia.
czlowiek nie jest symetryczny więc mogą być niewielkie różnice w rozmiarze
  • Odpowiedz
@thewickerman88: dzięki za merytoryczną odpowiedź, taki zastrzyk informacji mi się przyda, tym bardziej, że przyznam szczerze, nie słyszałem wcześniej o tych prawidłach :)
  • Odpowiedz
@dewey też miałem taki problem z butami dopóki sie nie nauczylem jak dbać. A prawidła w ogole uratowały sprawę bo buty prostują się pięknie i nie mam żadnych zagięć. Tylko rozmiar treba dobrac dobry żeby nie rozpychaly. Te normalne da sie regulować. Na stronie krolewskiego herbu widze że są po 69zl. Ale ograniczone rozmiary w promocji. Ja kupowalem na allegro bez żadnej marki było podbnie jeśli nie taniej. https://kh-shoes.com/pl/p/Prawidla-drewniane/115
  • Odpowiedz
  • 0
@thewickerman88: dzięki raz jeszcze, zastosuję się do rad, w międzyczasie odkryłem forum strony "wbutach", które też jest kopalnią wiedzy na temat pielęgnacji, potwierdza się to o czym pisałeś :)
  • Odpowiedz
@thewickerman88:
@dewey
na stronie szewskisklep, czy sklepszewski (nie chcę teraz w pracy szukać) są jeszcze taniej, po ok. 53 zł, prawilnie cedrowe. Jak w końcu się zbiorę i kupię to dam znać jak z jakością :)
  • Odpowiedz
@dewey : Już nie mogę edytować

Co do marszczenia, to wydaje mi się że to czasem zależy też od głupiego przypadku i kilku pierwszych założeń. Tak akurat się wtedy skóra zgięła i żebyś skisł to będzie się już zawsze "łamać" tak samo. Często zwracam na to uwagę przy zakupie - mierzę konkretną parę żeby zobaczyć czy się łamią podobnie, albo czy ktośmierząc wcześniej już nie złamał jakoś brzydko. Mam jedną parę w
  • Odpowiedz
@PerkoS: a co powiesz na takie prawidła z aukcji http://allegro.pl/prawidla-do-butow-cedrowe-drewniane-44-45-massido-i6075071668.html ? Legitne? I czy buty w trakcie czyszczenia oraz później przechowywania (np. po sezonie) mają być trzymane przez całe czas z włożonymi prawidłami? I jeszcze jedno. Do nakładania produktów (typu wosk, pasta etc.) musze użyć czegoś specjalnego, jak szczotki z końskim włosiem, czy wystarczy szmatka?
  • Odpowiedz
@dewey: wyglądają legitnie, tak jak i te co podałem, przekonamy się dopiero jak kupimy ;p

Teoretycznie buty powinny być w prawidłach cały czas jak nie są na nodze. W praktyce przeżyłem 26 lat nie widząc prawideł na oczy :)

A co do pielęgnacji to już nie do mnie :) Ja kaleczę średnio-tanimi pastami i szmatką z gaci, jeszcze nie wszedłem na ten wyższy poziom :)
  • Odpowiedz
@PerkoS: szczerze, to już mi się mózg gotuje, siedzę ja stronie wbutach i ich forum od paru godzin i oczom nie wierzę. Takie pasty, śmakie pasty, woski, kremy, pudry, prawidła, szczotki, szczotki z takim włosiem, z innym, ja #!$%@?ę :) Nie wiem od czego się zabrać, ale na szczęście moderacja jest bardzo pomocna i zostałem nakierowany na podstawowe sprawy. Na drugi raz chyba prościej będzie kupić adidasy z bazaru :)
  • Odpowiedz
@dewey: no właśnie ja też powoli się wdrażam w kupowanie lepszej jakościowo odzieży niż koszulki ze śmiesznymi napisami i w sumie jak się tak poczyta to nawet wieszaki trzeba by wszystkie wymienić. Bo hurr durr druciane robio ślady na koszulach, tylko drewno z puszczy amazońskiej profilowane przez prawiczków z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Tak więc małymi kroczkami :)
  • Odpowiedz