Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 5: 30.01-05.02.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Dzisiejsze wydanie pełne jest ambitnych utworów ze sceny elektronicznej muzyki tanecznej, dopełnione paroma komercyjnymi tytułami. Znajdują się tutaj produkcje znanych i polecanych przeze mnie artystów, ale ciężko nazwać ich wiodącymi postaciami w mainstreamie. Mimo wszystko polecam perełki z poniższej listy:

10. CID - Secrets (ft. Conrad Sewell) || #house #futurehouse || Wydane 3.02 w Big Beat Records
Radosny future house od CIDa, "poprawna" partia wokalna, wpasowująca się do tańca na parkiecie w klubie. Niczego sobie melodia, na pewno będzie grana, bo daje sporo energii.

9. Showtek vs. Technoboy & Tuneboy - Mellow (CALVO Remix) || #futurehouse #house || Wydane 3.02 w Skink
Oryginał uwielbiam i remix także przypadł mi do gustu. Dźwięki typowe dla Calvo, czyli znowu radosny future house na motywach original mixu od Showtek. Zawiera miłe dla ucha pianino znane z produkcji typowo housowych, na breaku można usłyszeć także wstawkę trapową (ale nie psującą całego utworu).

8. Wiwek feat. Audio Bullys - Rebels (Chocolate Puma Edit) || #fidgethouse #basshouse || Wydane 30.01 za Free
Ahh te Rebels, wixiarski hit z 2016 roku. Normalnie nie słucham takiej muzyki, ale odświeżenie od Czekoladowych Pum robi ogromną robotę. Na pewno przez bardziej ambitnych słuchaczy będą krytykowani za ten utwór, mi jednak bardzo fajnie przypadł do gustu. Takie połączenie bass house i dutcha.

7. EDX - Dharma || #house || Wydane 3.02 w Enormous Tunes
Kolejny spokojny house od EDX, co prawda nie zapadnie mi w pamięć, jak niektóre z jego poprzednich produkcji, ale z racji tego, że na pewno zamiesza na parkietach zasługuje na pojawienie się na liście. Głęboka linia basowa, spokojna melodia z pogranicza deep house/house, na pewno znajdzie to swoich słuchaczy.

6. CamelPhat - The System || #deephouse || Wydane 30.01 w Suara
CamelPhat trzeba szanować, więc szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Miły, deephousowy pływaczek, z progresywnym zacięciem, 8 minut czystego chillu. Polecam jak najbardziej i taguje #mirkoelektronika, bo ten utwór na to zdecydowanie zasługuje.

5. Sebjak - My Love || #progressivehouse || Wydane 30.01 w Bibliotheque Records
Sebjak już na dobre wpadł w czysty progressivehouse. Świetna melodia, wzbogacające utwór wstawki wokalne, przyjemny break (choć niespecjalnie wyrafinowany).

4. Alpha 9 - The Night Is Ours || #progressivehouse || Wydane 3.02 w Armind
Wydanie od Alpha 9, czyli uwielbianego przez wszystkich (no dobra, głównie przeze mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Arty'ego. Kolejny progresywny utwór na dzisiejszej liście, zawierający chillującą melodię, miłe wstawki wokalne (jak sprzed lat ()). Progressive house powoli wraca na salony.

3. Oliver Heldens feat. Ida Corr - Good Life (Florian Picasso Extended Remix) || #bigroomprogressivehouse || Wydane 30.01 w Heldeep Records
Wyszło razem z remixem od Kryder, jednak ta wersja jest wg mnie zdecydowanie lepsza. Powiem więcej, remix od Floriana jest w moim odczuciu lepszy od original mixu. Fajne skrzypce na breaku, drop, który jest wyprodukowany w typowym dla tego producenta stylu, świetnie wpasowane partie wokalne, które wzbogacają, a nie denerwują. Bardzo energiczny track, w sam raz na rozpoczęcie dnia.

2. Nurko - Let Me Go (feat. Alina Renae) || #futurebass #trap || Wydane 30.01 w Lowly Palace
Bez dwóch zdań - najlepszy future bass jak na razie w tym roku, a nie jakieś Martiny Garrixy. Świetny wokal, idealnie pasująca partia wokalna na dropie, odpowiednie tempo dla tego typu utworu, świetny mastering. Będę długo o tej produkcji pamiętać.

1. Tchami - Adieu || #deephouse || Wydane 3.02 w Confession
Długo oczekiwany utwór, pamiętam, jak usłyszałem w któryś z filmików Tchamiego na facebooku i od razu przypadł mi do gustu. Czy jest to stary Tchami? Nie. Czy jest to futurehouse? Nie. Czy utwór jest warty przesłuchania i jednym z najlepszych tego roku? Zdecydowanie tak. Zostawiam was z tym utworem, sami przesłuchajcie i się przekonajcie.

Bardzo dobry tydzień dla fanów nieco ambitniejszego brzmienia. Jestem pewny, że wiele z tych utworów znajdzie się na mojej liście najlepszych utworów 2017 roku, mimo tego, że jest dopiero początek lutego. Jak zwykle, zapraszam do odsłuchu, komentowania i dzielenia się dobrą muzyką.

Link do paczki

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna #umf