Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu, dostałem w zeszłym tygodniu wiadomość od @szczupak-krol-jeziora z pytaniem co się dzieje i że śledził moją historię od początków w UK tak więc zgodnie z obietnicą wołam i piszę :) Muszę też przyznać, że nie jest to pierwsza sytuacja kiedy dostaję wiadomość z pytaniem o moje losy, takie coś bardzo motywuje i mam nadzieję, że obecnym/przyszłym emigrantom jakoś pomagam. Dziękuję za pamięć, mirko ma moc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatni wpis w Wrześniu był o przeprowadzce do Gandawy, o tym jak bardzo rozbudowana jest infrastruktura rowerowa i że kiedyś Gandawa była większa od Moskwy ;)

Od tamtego czasu zwiedziłem trochę okolicę, zdecydowanie wszystkim, którzy kiedykolwiek wybierali by się do Belgii polecam zwiedzić Brugię, miasto nazywane Wenecją północy, jeszcze piękniejsza od Gandawy, robi wielkie wrażenie, jednak nie wiem jakbym się czuł mieszkając tam mając codziennie taką ilość turystów w względnie małym mieście.
Małą wycieczka do Ostendy, poza tym, że nadmorska mieścina to za wiele powiedzieć nie mogę, wybiorę się jeszcze latem na dłużej :) Do tego byłem na parę godzin w Antwerpii, ale też zostawię ten temat jak pojadę tam na przykład na weekend.

Udało mi się w robocie załatwić całkiem spoko układ z weekendami. Pracuję od poniedziałku do piątku i mam wolną sobotę i niedzielę - klasyka, ale następny tydzień pracuję w sobotę i też muszę mieć 2 dni wolnego, więc mam poniedziałek i niedzielę. W ten sposób mam 5 dni pracy - 3 dni wolnego - 5 dni pracy - 1 dzień wolnego. Jak pewnie łatwo zauważyć lubię podróżować więc wykorzystuję długie weekendy na wyprawy (również będą opisane), jedna do Tuluzy, druga do Londynu i za tydzień do Polski bo trzeba oblać urodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) + sylwester w Amsterdamie.

Nadal nie mam e-card, ponieważ biurokracja tutaj jest w niewyobrażalnie fatalnym stanie. Zamierzam w jakiś dzień pojechać do gminy i zrobić awanturę bo już cierpliwość mi się kończy na to wszystko.

Naszła mnie też myśl, czy czasem nie byłoby warto zebrać wpisów, przemyśleń z perspektywy czasu i doświadczeń w formie e-booka? Co sądzicie?

#skzuk #skzdeu
Pobierz
źródło: comment_f8cWQThYPjZu0c5IcjoPANoSBKlw3fRh.jpg
  • 2