Wpis z mikrobloga

@sonep: mnie zawsze bawią takie tematy. Bo TAK TO #!$%@? WYGLĄDA.
Nie widzi mi klawiatury
Windows/Mac: -kliknij to i to -ok załatawione

Linuks:
- masz starego kernela reinstaluj system
- próbowałeś pobrać z konsoli paczkę ks34e5? Możliwe, ze masz stary sterownik sterowników urządzen zewnetrznych, zobacz wersję ptfgt_vs
- ja na Mincie nie miałem problemów
- Mint to gówno, weź kubuntu
- zubuntu lepsze
- zubuntu jest stabilne jak kot z parkinsonem,
  • Odpowiedz
@sonep i to był błąd, pobierz obraz z oficjalnej strony ubuntu.com, bo ubuntu pl to jakaś nieoficjalna strona fanowska i wgl jakiś scam, oni wypuścili chyba szajs w stylu Triumfalna Turkawka XD pobierz z oficjalnej strony ubuntu i podczas włączania, gdy masz okienko try or install to wybierz z listy język, a potem w prawym górnym rogu wybierz polski układ klawiatury
  • Odpowiedz
@sonep: @Naxster: nie wiem jakiego trzeba mieć nie farta, ale nigdy w życiu nie miałem takich problemów, zawsze wszystko od strzała, jedyne z czym się gimnastykowałem to sterownik bt do laptopa, którego oficjalnie nie ma na linuxa, ale wystarczy przekopiować binarke z windowsa i działa XD
  • Odpowiedz
@Naxster: No dokladnie tak jest. Remap klawiszy na windowsie przy pomocy keyTweak zrobisz w 3min, A tutaj 4 dni i dalej nic nie zrobilem. Gdy pytalem zasypywali mnie #!$%@? wie jkaimi tutorialami z pisanina w terminalu,mniejsza, ze nic z tego nie wiedzialem, probowalem robic to co pisze, ale gdy cos szlo nie tak, to juz #!$%@?, niewiadomo co i dlaczego. Jeden gosc nawet podeslal mi plik do podmiany, ale i tak
  • Odpowiedz
No dokladnie tak jest. Remap klawiszy na windowsie przy pomocy keyTweak zrobisz w 3min, A tutaj 4 dni i dalej nic nie zrobilem.


@sonep: ale to jest kwestia tego, że umiesz zrobić w keyTweaku, a nie umiesz tu. Ja ten plik Ci wygenerowałem też w trzy minuty, pod Windowsem natomiast nie wiedziałem jak kiedyś i po godzinie se dałem spokój.
  • Odpowiedz
gdy masz okienko try or install to wybierz z listy język


@Elusznik: Tam nie ma zadnej listy z jezykiem. Na plytce mam live'a z oficjalnej strony i jest tak sam. Poza tym ich strona i tak przekierowuje do oficjalnej ubuntu.com/download/desktop.
  • Odpowiedz
@Althorion: Ale zeby to ogarnac, tak jak Ty, to trzeba w tym dlugo siedziec i sie na tym rozumiec. A zeby zrobic remap klawisze na windowsie wystarczy, nawet po polsku wpisac "jak zremapowac klawisze" i od razu pierwsza odpowiedz to minutowy filmik, z ktorego wszystkiego sie dowiesz i nie potrzeba do tego zadnej wiedzy. Poza tym ten plik i tak nie zadzialal. A skoro tak szybko ci z tym idzie, to
  • Odpowiedz
@sonep:

Ale zeby to ogarnac, tak jak Ty, to trzeba w tym dlugo siedziec sie na tym rozumiec

A umiejętność obsługi Windowsa wyssałeś z mlekiem matki? Dla mnie ten system (tj. Windows) już od lat jest tylko do gier, więc jak mam tam zrobić cokolwiek, to sobie radzę tak, jak większość Mirków z Linuksem. Np. ostatnio system mi dziknie, 100% wykorzystania dysku przy zerowym odczycie/zapisie, nie mogę z niego korzystać (np.
  • Odpowiedz
A pod Linuksem? No patrz, zapytanie linux zremapowanie klawiszy do Google’a, pierwszy wynik → http://www.ubuntu-pomoc.org/zmiana-mapowania-klawiszy/ i jest (inna sprawa, że rada jest nieco idiotyczna (ten plik nie powinien się tak nazywać, bo w pliku o tej nazwie normalne systemy (czyli nie Ubuntu) oczekują innego pliku o innej składni)).


@Althorion: Po pierwsze to powinienws wpisac, "mapowanie klawiszy ubuntu", a nie linuks. A po drugie, probowalem to zrobic wg. tego poradnika, ale mi
  • Odpowiedz
@sonep:

Tam nie ma zadnej listy z jezykiem. Na plytce mam live'a z oficjalnej strony i jest tak sam. Poza tym ich strona i tak przekierowuje do oficjalnej ubuntu.com/download/desktop.

Jest, dosłownie na pierwszym ekranie instalacji. Ale Ty nie czytasz ze zrozumieniem i nie przepisujesz tekstu bez błędów, więc czego ja wymagam… Zaraz Ci zresztą zrzut ekranu z tego zrobię.

Po pierwsze to powinienws wpisac, "mapowanie klawiszy ubuntu", a nie linuks.

A
A.....n - @sonep:
 Tam nie ma zadnej listy z jezykiem. Na plytce mam live'a z oficjal...

źródło: comment_1XhvtbKqxU06Tpq2P6BJVD4IlDtHx2TX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jest, dosłownie na pierwszym ekranie instalacji. Ale Ty nie czytasz ze zrozumieniem i nie przepisujesz tekstu bez błędów, więc czego ja wymagam… Zaraz Ci zresztą zrzut ekranu z tego zrobię.


Na pierwszym, ekranie instalacji? Ja czegos takiego nie mam. Jedynie przy uruchamianiu laptopa, po wyswietleniu logo Asusa, pojawiaja mi sie 4 opcje do wyboru(bez zadnej szaty graficznej) try ubuntu, install i jeszcze jakies dwie. Ale oczywiscie nie czytam ze zrozumieniem. Zaraz Ci
  • Odpowiedz