Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #ama #heheszki #krowy #rolnictwo #rolnikszukazony #heheszki #rakcontent #wegetarianizm #weganizm

Skoro na wykopie jest pełno ekspertów na temat bydła, to może grupa osób które faktycznie mają jakiś kontakt z krowami zrobiłaby takie duże ama wyjaśniające jak to wygląda naprawdę? Bo czytając niektóre wypociny osób pod obrazkiem o mleku sojowym to aż mnie brzuch boli od tego co czytam.

http://www.wykop.pl/wpis/22081801/zostaw-krowy-w-spokoju-co-zostaw-krowy-w-spokoju--/
  • 22
@MaddoxX1911: masz właśnie

w polsce wiekszosc GOSPODARSTW stosuje ciagle ten sielankowy, łąkowo-pastwiskowy system. ale te gospodarstwa mają po 2-5 krów. za to większość KRÓW jest trzymana w ciemnych, ciasnych, śmierdzących oborach i bezlitośnie brutalnie eksploatowana jak w filmiku pare komentarzy wyżej. i nie naczytalam sie vegehomopropagandy, tylko spedzilam 2 tygodnie na praktykach w jednym z lepszych gospodarstw w kraju i nawet tam, mimo ciaglego nadzoru i pilnowania norm (ośrodek badawczy SGGW),
@lukaschels: ja też mam styczność, więc sam sobie mogę odpowiedzieć

chodzi mi o rozjaśnienie tematu dla osób które nie mają kontaktu i myślą że dojenie boli

może i boli ale tylko w określonych warunkach, które nie są normalne
@MaddoxX1911 to nic z tym nie zrobisz ludzie dalej będą tkwić w swojej głupocie. Musiała by się trafić druga @Hannahalla od krów i wtedy wykopki by trochę słuchały co i jak naprawdę jest. Nikt kto naprawdę pracuje z bydłem i krowami głupot nie odpowiada i wie jak jest.
@MaddoxX1911 ale tak to nie działa i nie zadziała, to wymaga bycia tym kimś. Ludzie uwielbiają jej autorski tag. I dzięki niej popierają walkę z asf i poprawne informacje przekazują dalej.
To jest wykop tego nie zrozumiesz i nie zmienisz
@lukaschels: @MaddoxX1911: O produkcji mlecznej nie wiem tyle aby się szerzej na ten temat wypowiadać ale znam ludzi tym się trudniącymi i wiem w jakich warunkach są trzymane krowy w dużych i małych gospodarstwach. Obraz "sielankowy" gdzie jest 2-5 krówek nie jest sielankowy gdyż te krowy NIE BĘDĄ miały zbilansowanej diety jak w dużych gospodarstwach, nie będą miały tak dobrej i stałej opieki weterynaryjnej, wystarczy porównać tradycyjna małą, syfiastą obórkę
@Hannahalla: ale to nie do końca chodzi o to w jakich warunkach są trzymane, bo ludzie też mieszkają różnie, jedni w lepiankach a inni w pałacach

tylko że sama widzisz jaki był odzew w tym temacie, porównując do tamtego gdzie był jakiś rak wstawiony
@MaddoxX1911: xD GOW każe wybudować JEBITNY PŁOT-WAROWNIĘ, zamykać świnie na cztery spusty, maksymalnie ograniczyć przemieszczanie a oni mają pretensje hurrr durrrr złe rolniki świnek na łące nie trzymają ( )
Odrealnieni ludzia.
@Hannahalla: np

http://www.wykop.pl/wpis/22081801/#comment-79483131

zakazać in vitro, a co jeśli krowy doi facet? uuu
teraz krowie mleko jest nie teges dla cielaków, bo cielaki fikają z powodu biegunki, więc zamiast ratować sytuację sztucznym mlekiem powinno się zamawiać śmieciarkę po zwłoki
poza tym krowy nie siedzą w żądnych boksach, tylko na stanowiskach( w korpo) albo na wolnym wybiegu
a chyba sens hodowania krów polega na tym żeby mieć z tego jakiś przychód i
@MaddoxX1911: W naszej ubojni nie zabijamy cieląt. Optymalna waga poubojowa (czyli samo mięso na hakach) byka to od 280 kg, krowa musi mieć powyżej 180 kg, jałówka powyżej 230 kg. Takie sztuki mogą iść na eksport.