Wpis z mikrobloga

@jpkfakeacc: No więc tak, po kolei.

1. Od ostatnich miesięcy powoli przybieram na masie - nie jestem stricte na keto (chociaż niektóre dni mam prawie bez węgli) tylko na typowej tłuszczówce (kilkadziesiąt gramów węglowodanów) i powoli ta masa idzie. Podbijam stopniowo kalorie, byłem na ok 3000 kcal, teraz dodałem kolejne 300-500 kcal (ale to też zależy od dnia). Myślę, że gdybym całkowicie wywalił węgle czyli wrócił do keto to nie byłoby
  • Odpowiedz
@spetz: Dzięki!
od 2 lat jestem na IF, od jakiegoś czasu eksperymentuję z keto i chyba nie wyobrażam sobie lepszego protokołu niż właśnie taki, a wygląda własnie bardzo zbliżenie do Twojego. Będę śledził i wypatrywał :)
  • Odpowiedz
@jpkfakeacc: ja na redukcji leciałem na 1 posiłku :D. Ogólnie polecam keto na redukcję, ponieważ przy niskiej podaży kalorii tłuszcze lepiej trzymają głód, przez to, że dłużej się wchłaniają. Nie zmienia to faktu, że początki są ciężkie i nie każdy będzie sie na tym czuł dobrze, ja miałem chyba z 3 podejścia do low carb i jak pykło to potem bezboleśnie udało mi się aktywować ketozę ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@spetz: To jeszcze dopytam - treningi za pewne robisz naczco suplementujesz coś w przy niskich węglach przedtreningowo? BCAA, potas, sól? Ze swojej strony mogę polecić, co też potwierdzają badania, że większa podaż soli, szczególnie przed treningiem znacząco wpływa na polepszenie wyników na treningu.
  • Odpowiedz
@jpkfakeacc: rzadko trenuję na czczo chociaż czasem mi się zdarza, nie biorę niczego (tzn. jakieś BCAA itd.), nie ma to większego sensu. O soli nie słyszałem, aż z ciekawości się zgłębię w temat :).
  • Odpowiedz