Wpis z mikrobloga

obejrzałem sobie pierwszy raz od dzieciństwa całego starego dobrego db z francuskim dubbingiem i polskim lektorem, łezka się w oku kręci. No i co tu dużo mówić, najlepsza była pierwsza seria. Przygody młodego "Songa", rywalizacja z Krilanem, armia czerwonej wstęki, szatan serduszko, po prostu coś pięknego( ͡° ͜ʖ ͡°). I rzeczywiście, cała seria z jednej strony powinna się zakończyć no pokonaniu Frezera, miało by to największy sens - jedyny wojownik który przychodzi na świat raz na 1000 lat pokonuje tyrana swojej rasy. Pięknie by to zakończyło całą serię. Ale z drugiej strony, walka Gohana z Komórczakiem, czy sam ostatni odcinek GT i wiele innych, po prostu się cieszę że kontynuowali to przez te wszystkie emocje które u mnie wywołały. Jak głupi 25 letni chłop ryczałem przy ostatnim odcinku GT. No i co tu dużo mówić, niestety ale super nie ma porównania do starego dragonbala, moim zdaniem powinni zakończyć to dać spokój. Nawet pierwsza seria, niby humorystyczna i "dla dzieci" miała poważnych przeciwników, bohaterowie nie byli idiotami, mieli swoje motywacje. A teraz? Logika Songa - #!$%@? się bo #!$%@? jest fajne. Nawet jak wskoczył motyw z Zamasu to nie było czuć jego mocy, w ogóle nie czuć powagi całej sytuacji.
Przepraszam ale musiałem gdzieś wylać swoje żale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i muszę dodać tą piosenkę - słysząc ją po prostu czuję przygodę
nanananana
#dragonball
  • 4
@andrzej-adamin: w porównaniu do GT to Super jest arcydziełem. Próbowałem niedawno oglądać serie GT. Musiałem przewijać połowę odcinków i dotrwałem do sagi ze złymi smokami i tej już nie dałem rady przetrwać. Pierwsza seria DB była fenomenalna. Natomiast Z nie była wcale lepsza od Super (może poza sagą na Namek). Super to taki klon Z z elementami komediowymi z pierwszego DB, oraz powrót do turniejów sztuk walki z 1. serii, co
@Desann: miejmy nadzieję, że będzie to wyglądało tak jak na screenach powyżej, a co do twojej wypowiedzi to moim zdaniem nie ma nawet co porównywać zetki z super. GT może trochę przez nostalgie i świetny soundtrack dla mnie jest wciąż lepszą pozycją od super. No ale jest to moja subiektywna opinia, ty możesz uważać inaczej.

co do nadchodzącego turnieju to mam nadzieję że będzie to krwawa walka, na śmierć i życie,