Wpis z mikrobloga

Tak się neuropa z konserwami okłada, nawzajem ''bekują'' z własnych potknięć, ale co z sukcesami?

-co ludzkości dała lewica(czyt. poglądy lewicowe)? Czy doktryna lewicowa przyniosła jakieś profity dla rozwiniętych cywilizacji (nie mylić z polityką rządów)?


#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
  • 31
  • Odpowiedz
@Hirvio44: hmmm... z lewica mi nie podrodze ale znając historię to powiem, że ruchy lewicowe dały choćby kobietom prawa wyborcze, a robotnikom prawa pracownicze.
  • Odpowiedz
@Hirvio44: eh, najpierw zdefiniuj o czym mówimy - (lewica światopoglądowa czy ekonomiczna, prawica światopoglądowa czy ekonomiczna). Nuży mnie to tępe dzielenie naszego narodu mające na celu skłócenie społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Kempes:

Jak wszyscy wiemy 23.12.1913-go został ustanowiony trzeci prywatny bank centralny USA czyli FED.Gwarancją pożyczki dolarów dla rządu był podatek dochodowy nieznany wcześniej.

Do tego czasu w Ameryce pracował facet ,a kobieta wychowywała pociechy i żyło im się dostatnio.Jednak wrogie homo sapiens sapiens siły zachodziły w głowę jak to mozliwe,że opodatkowane jest tylko połowa społeczeństwa.Zaczęła się nagonka,moda,niezależność ,feminizm itp.Zindoktrynowano mózgi kobietom wmawiając im ,że mogą być „niezależne”,a wychowywanie dzieci i prowadzenie
  • Odpowiedz
-co ludzkości dała lewica(czyt. poglądy lewicowe)? Czy doktryna lewicowa przyniosła jakieś profity dla rozwiniętych cywilizacji (nie mylić z polityką rządów)?


@Hirvio44: Prawa pracownicze, powszechna edukacja i służba zdrowia, zmniejszanie nierówności społecznych, integracja międzynarodowa, ochrona środowiska.
  • Odpowiedz
@rzep: No, no, no nie szalej. Nierówności tak się zmniejszyły, że teraz są jedne z największych w historii. Integracja międzynarodowa istnieje od czasu gdy człowiek wpadł na pomysł, że może wymienić to co mu pole dało na to co dało sąsiadowi. Ochrona środowiska to też nic nowego, ale wraz z rozwojem jest ona poszerzana i dostosowywana. Powszechna edukacja występuje, by szkolić w miarę ogarniętych pracowników, a powszechna edukacja wyższa nie wiem
  • Odpowiedz
Nierówności tak się zmniejszyły, że teraz są jedne z największych w historii.


@Maneharno: Jeśli porównujesz się do najbogatszych miliarderów. Stopa życia przeciętnego człowieka jest znacznie wyższa niż 100 lat temu.

Integracja międzynarodowa istnieje od czasu gdy człowiek wpadł na pomysł, że może wymienić to co mu pole dało na to co dało sąsiadowi.


Nie, wtedy istniały interesy. Powszechne były cła, ograniczanie handlu i protekcjonizm. Teraz masz właśnie znoszenie ceł, wspólny rynek
  • Odpowiedz
@rzep: No jak porównać wzrost, długość penisa, czy życia to też jest przeciętnie większa niż 100 lat temu.

Bardzo wspólny rynek. Nadal każdy chroni swoje interesy i bezpieczeństwo. Cła się przenosi. Kasa musi wpłynąć i tak są opłaty za drogi, za przewóz określonego towaru, pomysły wprowadzania minimalnej stawki dla kierowców przejeżdżających przez dany region.

Chrobry już myślał o ochronie bobrów, a ludzie żyli długo przed nim. Zmieniają się czasy i wiedza
  • Odpowiedz
No jak porównać wzrost, długość penisa, czy życia to też jest przeciętnie większa niż 100 lat temu.


@Maneharno: Ale masz jakiś argument, czy tak po prostu piszesz ogólnikami? Standard życia zwykłego pracownika (szczególnie fizycznego) podniósł się znacząco.

Bardzo wspólny rynek. Nadal każdy chroni swoje interesy i bezpieczeństwo. Cła się przenosi. Kasa musi wpłynąć i tak są opłaty za drogi, za przewóz określonego towaru, pomysły wprowadzania minimalnej stawki dla kierowców przejeżdżających przez
  • Odpowiedz
@Hirvio44: Wyręczę neuropejskich trolli

czy jedynym osiągnięciem jest wybicie milionów ludzi w socjalistycznych systemach totalitarnych.

Socjalistyczne ustroje totalitarne to hurr durr prawica obyczajowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzep: Zaraz się dowiesz że lepiej było za czasów wolniutkiego ryneczku gdzie dziecko od 6 roku życia mogło po 16 godzin na dobę pracować na swoje utrzymanie i ewentualną edukację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@su1ik: O skutkach rewolucji francuskiej można robić doktoraty, nie wiem czy oceniłbym ją jako "pozytywną" dla świata. Nie sądzę, by to była dobra do tego kategoria.
  • Odpowiedz
@rzep: Piszesz takie truizmy, że masakra. Edukacja spowszechniała, bo stało się to możliwe i co ważniejsze opłacalne. Postęp się sam napędza, bo człowiek tak jest skonstruowany. Jeśli weźmiesz dwa dowolne okresy to w tym nam bliższym będzie wygodniej żyć( o ile nie wystąpią wojny, czy inne katastrofy). Ochrona środowiska towarzyszy człowiekowi, a przynajmniej zaczyna, gdy zaczyna mu doskwierać otoczenie. Większość wymienionych przez ciebie powodów zanieczyszczeń to skutki polepszania warunków bytowych i
  • Odpowiedz
@Hirvio44: Generalnie całe bogactwo gospodarek po zachodniej stronie żelaznej kurtyny.

Za to jedyne co przyniosły doktryny prawicowe to dwie wojny światowe. No cóż, historia musi zatoczyć koło jak widać po odradzaniu się nacjonalizmów w świecie zachodnim. Widać każde pokolenie musi przerobić #!$%@? prawicowych doktryn na własnej skórze, inaczej się nie nauczy.
  • Odpowiedz
@Maneharno: Zarzucasz mi pisanie truizmów? Twoje posty są tego pełne. Powiedz mi w ogóle jaka jest twoja teza, bo nie mogę się jej doszukać w tych przypadkowych stwierdzeniach.
  • Odpowiedz
@rzep: Postęp napędza postęp i samo to przyczynia się do ułatwień w różnych dziedzinach życia. Zmiany następują samoistnie i to raczej pewne ruchy są wypadkową postępu, a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz