Wpis z mikrobloga

@Lrrr zrobilem juz troche warek i wole wejsc na troche wyzszy poziom. Przy takim APA trzeba zbic ph zeby zredukowac zalegajaca goryczke, bo to ewidentna wada. No i chce poprawic wydajnosc zscierania
@cecop:
amator może użyć pasków pH, aczkolwiek trudno znaleźć coś wiarygodnego w zakresie 5,5-6,0
generalnie, 30ml kwasu mlekowego na warkę spokojnie wystarczy do uzyskanie optymalnego pH. Przy ciemnych można ściąć do 15ml.

Ja nie bawiłem się w ustalanie pH, a piw konkursowych parę miałem. Czy to pomoże wejść na wyższy poziom? Kup litr kwasu mlekowego, lej i sprawdzaj, czy się polepszyło. Ale jakość goryczki będzie bardziej zależała od jakości chmielu, niż
@BrowarPERUN mam paski i mam kwas fosforowy 75%. No trzrba sie przekonac czy wplywa czy nie. Czeslaw Dzielak mowi, ze wplywa i mu wierze bo kto jak kto, ale jego rzemieslnicze podejscie i korygowanie warek o drobne detale daje duze pole do takich testow. Wiec skoro on przez to przbrnal i dzieli sie wiedza z innymi to po co odkrywac ameryke na nowo :P