Wpis z mikrobloga

Próbuję optymalizować sobie stronę, jest postawiona na WP. Narzędzie Google Insights daje mi 67 pkt. na PC. Mówi, że mam skompresować obrazy. Mają one 900x400, ale w paczce pobranej od google wszystkie mają 115x51. Dlaczego akurat taka rozdziałka? Oczywiście nie ma mowy o takich fotach. Skompresowałem je do akceptowalnego poziomu a i tak mu coś nie pasuje. Co można z tym zrobić? #seo #pozycjonowanie #insights
  • 8
@MarianKolasa: @oraculium: Zmniejszałem najpierw 50% na jakości. Ale dopiero po cropie na podobną wartość jak tą z paczki - 115x51, lub wyłączeniu obrazka wyróżniającego, komunikat znikał. W kodzie, tzn style.css nie ma nigdzie wartości 115. Myślałem, że to przez to, ale już nie wiem w czy, szukać :/
@taki-o-kamil: nie słuchaj tych wyżej bo pierdoły piszą... Masz najprawdopodobniej wrzucone na stronę zdjęcia w dużym formacie ale już na stronie wyświetlają się mniejsze niż są w rzeczywistości na serwerze (zdjęcie jest skalowane). Więc Google sugeruje, że po co wczytywać duży format jak wystarczy taki jak się wyświetla na stronie... PS. Nie pobrałeś zdjęć odpowiednich na telefon? PS2. Do optymalizacji polecam: http://css-ig.net/pingo
@matfeusz: Podmieniałem jedno zdjęcie, bo google podaje linki bezpośrednio do jpegów, które mu nie pasują. Po refreshu jest dramat. Zdjęcia mam 900x400, bo szablon w takiej rozdziałce je wyświetla. Wrzucenie 115x51 wygląda jak tvn hd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@taki-o-kamil: Jak wrzucam fotki do tinypng to Googiel może je tylko poprawić o max 4-5% czyli nieopłacalne. Ogólnie dla mnie to narzędzie (Insight) jest do dupy, bo tutaj ta prędkość jest wypadkową ilości materiałów graficznych na stronie, konfiguracji serwera i szybkości serwera. Jak zoptymalizujesz site, a zostaniesz na jakimś homie czy innej nazwie, to i tak masz po dupie. Wolę badać szybkośc wczytywania się strony i badanie czasów wczytywania poszczegółnych elementów,