Wpis z mikrobloga

@RegalWK: Jeżeli skóra nie jest podrażniona, to przede wszystkim zrób peeling. Ja zrezygnowałam z tych kupnych na rzecz domowego z kawy - fusy po kawie zostawiasz do ostygnięcia, mieszasz z jakimkolwiek kremem lub balsamem nawilżającym, nakładasz na twarz, chwilę masujesz, potem spłukujesz ciepłą (nie gorącą, bo to źle działa na skórę) wodą. Jeśli zostawisz na 10-15 minut, skóra nabierze ładnego koloru a'la opalenizna. Taki peeling można stosować też na całe ciało.
  • Odpowiedz
@RegalWK: Skoro skóra sucha, to może olejek jojoba? Poszukaj sobie przepisów na np. tonik, to łatwe do zrobienia, a wiesz co nakładasz na twarz. Nigdy nie wierzyłam w cudowne działanie kremów, dlatego proste kosmetyki robię sama. W kremie oprócz minimalnej ilości olejku możesz mieć też substancje, które na skórę szkodliwie działają.
Na skórę suchą działa też dobrze nagietek, a mięta (olejek miętowy) reguluje pracę gruczołów łojowych, nawilża i pomaga w walce
  • Odpowiedz
@RegalWK: samego kremu Ci nie polecę, ale patrz, żeby nie było alkoholu (denat lub po prostu alcohol) w składzie ani parafiny (skoro używasz lek na trądzik to bez sensu, żebyś zapychał sobie skórę) i żeby skład był prosty. Ja bym użyła czegoś z sylveco/vianek albo Make Me Bio krem różany (tylko on swoje kosztuje). Najważniejsze to patrzeć na skład.
Żel aloesowy też jest super, ale zimą to raczej combo - żel
  • Odpowiedz
@piezometr: Tołpa reklamowana jako produkty antyalergiczne dla cery wymagającej, w większości przypadków ostro uczulają. Nie wiem jak część męska, ale damska niestety ma to do siebie, że przy codziennym używaniu pojawia się reakcja alergiczna.
  • Odpowiedz