Wpis z mikrobloga

ostatnio męczę tag #remontujzwykopem ale nie jestem fachowcem a nie chce wtopić bo wkładam w wykończenie trochę kasy.... na mieszkaniu od dewelopera mam tynki cementowo wapienne. Fachowcy będą nakładać gładź maszynowo. Robili podobno ostatnio acryl putzem i powiedziei, że lipa, lepiej śmig a2 premium. Warstwa będzie cienka bo ściany nowe. Myślałem o polimerowych bo jednak budynek będzie siadał... sam nie wiem... jaki dobry finisz?
  • 7
@Siman: jak im pasuje to niech robią. Polecałbym półeczkę wyżej, jakiś Atlas Rapid, jak bogaty jesteś to sheetrock Knaufa. Płacimy za twardość, im trudniejszy w szlifowaniu tym lepiej wbrew pozorom. Rapid to już klasa jeśli chodzi o nakładanie ręczne, poślizg drugiej warstwy itd. Warstwa dla gładzi to 1-3 mm więc zawsze chudo :D
@Siman co ty wiesz o siadaniu budynku xD szkody górnicze here. 500 metrów od szybu. Już chyba 3 ściana idzie od zaczecia remontu a kladlem na ścianę Śnieżkę z wiadra. Ostatnie okno to lekka partyzantka i nawet tym łączenia robiłem ( styropian na abszlagach bo okna mniejsze). Jedynie co to pęka łączenie sufit ściana tam gdzie jechałem łączenie ślizgowe a nie akryl. Dom z 1934. Bez fundamentów. Opaska żelbetowa wokół domu. Dziś
@ur8an ja mam remont że szkoda górniczych. I w koszcie są tylko szkody
Czyli pęknięcia, poziomowanie podłóg, chodniki, płoty, podjazdy etc. Poziomowanie podłóg tylko ja jest spadek większy niż 15 albo 25‰
Jak budujesz dom i robisz wzmocnienia typu słupy czy tam zbrojenia krzyżowe to po robocie dostaniesz kase ( słyszałem że potem nie można się domagać od kopalni wypłaty za szkody jak coś popękane)
Ja dostałem 20k i szczerze mówiąc gdybym