Wpis z mikrobloga

@chixi: Ja tam wole jak mozzarella jest dobrze opieczona, a nie taka swieza na wierzchu. Mi do takiej potrawy bardziej pasowalby cheddar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@dziecielinapala ja przeszłam właśnie przez problemy z hormonami ale nie tarczycy. Dla mnie najlepsza opcja, w życiu nie wrócę do jedzenia węgli ale nie każdemu musi tak służyć :) teoretycznie tarczyca nie lubi niskich węgli ale na grupie na FB jest masa kobiet z problemami z tarczycą na Keto więc nie wiem xD
  • Odpowiedz
@chixi: sprawdź za parę miesięcy albo lat jak tam nerki i wątroba. Nie bez powodu większość dietetyków uważa, że diety eliminujące są szkodliwe as fuck...

teoretycznie tarczyca nie lubi niskich węgli


@chixi: wg. mojej
  • Odpowiedz
@kociorek: to tak swoją drogą ( ͡° ͜ʖ ͡°) a hasłem wytrychem dlaczego czegoś nie wolno jeść jest "PRZETWORZONE" ostatnio mi ktoś próbował wcisnąć że chudy twaróg jest szkodliwy/rakotwórczy/nie wolno
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna niedoczynnosc here, TSH na poziomie nawet i 7+ dawki lekow po 150, od czasu keto juz kolejny wynik na poziomie 2-2,3 i euthyrox 50tka. Nie mowie ze to recepta dla wszystkich, ale to nie moze byc u mnie zbieg okolicznosci, bo leczenie w czasie normalnej diety bylo kompletnie nieskuteczne a kolejni lekarze tylko podnosili dawki lekow, co nic nie dawalo. No i nigdy nie czulam sie lepiej pod wzgledem energii.
  • Odpowiedz
@kawazrana: nie zawsze korelacja oznacza kauzację. Ja z racji IO przeszłam na dietę o niższych węglowodanach, ale nie eliminacyjną i też TSH mi się poprawiło - z lethroxu 75 zeszłam na lethrox 50. Moja endokrynolog mówi, że wyniki mi się poprawiają bo chudnę.
  • Odpowiedz
@ziemniaczana_krolewna zanim schudlam jakos odczuwalnie wynik byl w porzadku. Lekarz mowi, ze poki mi nie szkodzi to moge kontynuowac. Staram sie jesc dobre mieso, wplatac warzywa o niskim indeksie i byc rozsadna. Nie wciskam nikomu mojego rozwiazania, bo wiem ze moze sie nie sprawdzic, ale mowie by zwrocic uwage i rozwazyc z lekarzem.
  • Odpowiedz
  • 1
@ziemniaczana_krolewna mi dieta zbilansowana nie służyła zdecydowanie. Jadłam zdrowo i nieprzetworzone i dobiłam do 104kg... Badania robię co 3 miesiące i wyniki książkowe. Bo to w sumie takie zamknięte koło przez IO ciężko schudnąć a łatwo przytyć a nadwaga powoduje IO...

@kawazrana na początku liczyłam jakiś miesiąc, teraz na oko plus licze węgle, wychodzi mi chyba spoko bo już blisko 20kg zrzucone :)
  • Odpowiedz