Wpis z mikrobloga

o fu, to wstawię tkaninę filtracyjną f9 bo akurat mam i postawię na parę dni na dworze. A widziałeś ten model AP8350? Będę zaraz kupował drugi do drugiej sypialni, i myślę czy nie wziąć tego - minimalnie droższy ale ma miernik PM2.5 i tryb auto.
Mam tego webera ponad 2 lata i zaczął nieregularnie pracować, podczas pracy wpada w wibracje, czasami zwalnia i buczy tak jakby silnik się męczył. Niestety już po gwarancji wątpie, że ktoś to naprawi :/

@watss: @plpi2018: @rezoner:
U was działa dobrze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wpiot: Też mi głośniej działa w tym sezonie.
Wymiana filtra jakby trochę pomogła.
Jak będzie bardziej buczał to spróbuję go rozkręcić i zobaczyć np. model silnika.
@watss: Zastanawiam się czy do dystrybutora nie napisać, ale mam przeczucie, że jakakolwiek naprawa tego sprzętu to po prostu wymiana na nowy :)
@watss: @wpiot: Wydaje mi się że będę w stanie pomóc.

Silnik z dwóch strom ma dekle z tłoczonej blachy montowane na wcisk. Wystarczy oprzeć wał o stół nacisnąć na korpus silnika i dekiel z drugiej strony wypada. Po dwóch stronach wirnika są łożyska (608 jeśli dobrze pamiętam). W moim przypadku łożyska siedziały zbyt głęboko i ocierały o wirnik co powodowało piszczenie i wibracje. Nieco je przesunąłem i nie miałem więcej