Wpis z mikrobloga

Dzień dobry.
Ostatnio mam problem ze swoim PC, a właściwie z jego uruchamianiem. Często jest tak, że jak go włączę to jest czarny ekran i trzeba dać mu reseta i zazwyczaj za drugim razem już normalnie ładuje system.

Sprawa zaczęła się dziać jak wymieniłem w nim kartę graficzną. System postawiłem na nowo, wszystkie sterowniki zainstalowałem. Bardzo możliwe, że po prostu karta jest walnięta i warto oddać póki jest te 14dni na zwrot - jednak nie za bardzo mi się to uśmiecha. Zmieniłem także połączenie z hdmi na displayport.

Specyfikacja:
i5 4460, 16gb, rx 480 8gb

#komputery #informatyka #helpdesk #serwispc
  • 7
@czupryneq Miałem podobna sytuację u siebie, dodatkowo co jakiś czas były artefakty i system się wieszał. Karta graficzna miała skopany BIOS. Wymiana na inną rozwiązała problem.
Ogólnie doszedłem do problemu, gdy włączę najpierw monitor, a potem kompa to wszystko śmiga. Problem jest gdy włączę najpierw kompa, a po chwili monitor, wtedy mam czarny ekran, i mogę jeździć myszka po nim. Mega dziwne xd
@czupryneq: moze to wina zakurzonego zasilacza. Mialem podobny przypadek ale bez artefaktow. Przeczyszczenie zasilacza pomoglo na krótko. Jednak za miesiac wstawiony byl nowy. Start systemu dziala normalnie od prawie 2 lat.