Wpis z mikrobloga

@Headonista: ale co za różnica?
@znow_nowy_nick: ale co z tego obracania. Ja daję fakturę z płatnością - 7 dni. Co on tam naobraca w 7 dni?
@Berlinianka: OK rozumiem ogólnie, ale jeżeli zamawiasz usługę, to czy nie powinnaś mieć zarezerwowanej na to kwoty? Ja nigdy nie zamawiałem czegoś z myślą "a hajs jakoś skołuje, jak będzie trzeba zapłacić"
@Fagaldo_Antonio a nóż w ciągu tych 7 dni będą coś mogli kupić taniej i sprzedać drożej, gdyby płacili od razu mogło by się okazać że jak nadarzy się okazja to nie będą mieli za co tego kupić, albo wzięli od Ciebie na fakturę coś na co mają kupca ale ten będzie miał pieniądz dopiero za parę dni. Albo po prostu sprzedali coś za co dostaną zapłatę też dopiero za kilka dni i
@Fagaldo_Antonio: dokładnie jak mówi @znow_nowy_nick: może ci się wydawać, że "firma nic nie naobraca w 7 dni", ale pomyśl, że na przykład w niektórych bankach dostaje się odsetki na sumę, którą masz na koncie (z tego co wiem to np. za każdy dzień są jakieś odsetki ( setne setnych procenta), a to oznacza: dłużej na koncie wyższa suma=więcej odsetek). Każdy księgowy z głową na karku tak zleca przelewy. Tego uczą
Jako ciekawostkę powiem ci, że przy tym temacie uczą również, że czasem opłaca się wziąć kredyt/wejść na minus tylko po to żeby zapłacić rachunek odliczając skonto, bo skonto jest wyższe niż koszty minusa na koncie, wiec jesteś w tym momencie "do przodu"