Wpis z mikrobloga

1197543 - 25 = 1197518

Nawiązując do wpisu http://www.wykop.pl/wpis/21912567 muszę sprostować. Bez problemu w #locus + #brouter działają wskazówki głosowe typu komendy jaki manewr i za ile trzeba wykonać. Jednak miałem źle ustawiony "tryb prowadzenia" w "Nawiguj do". Trzeba wybrać "Nawigacja", a nie "Prowadzenie (z komendami)".

Udało mi się przetestować nawigowanie po przygotowanej trasie (wyznaczyłem ją na gpsies.com ale pewnie działa z każdą trasą). Trasę można wyświetlić bez importowania jej bezpośrednio do locusa (w sensie, że może być wyświetlona od razu na mapie/ nie musi być wgrana do programu, czy jakiegoś folderu w katalogu locusa).
Komendy są podwójne - druga pojawia się około 40-70 metrów przed manewrem, natomiast pierwsza nawet kilometr wcześniej:)

W tym tygodniu to już 78km!
#rowerowyrownik

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

brachistochrona - 1197543 - 25 = 1197518

Nawiązując do wpisu http://www.wykop.pl/wpi...

źródło: comment_kdpsqPH1CIzpJZlkcJ9TcdAru26NmxPj.jpg

Pobierz
  • 12
@brachistochrona: a, no i jeszcze w tamtym wpisie wrzuciłem jakiś filmik z YT. W świetle powyższego rodzi się pytanie - po co tak kombinować? Nawet w opisie apki brouter jest, że korzystanie bez dodatkowej apki jest bez sensu.
Przydał by się test posiadacza locus pro - jak wygląda wyznaczanie trasy przez kilka punktów pośrednich, oraz czy można podczas planowania ustawić znaki "no go"?
@brachistochrona: fajne też było powiadomienie o zjechaniu z trasy - podawało o ile metrów jestem oddalony od trasy i po której stronie ta "zgubiona" trasa jest (na której godzinie). Te dane były też narysowane na mapie - w postaci odcinka od aktualnej pozycji do najbliższego punktu trasy, wraz z dystansem do niej.
@brachistochrona: locus to potęga ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja mam wersję pro, ale nie chce mi się już dzisiaj dłubać. No i import gotowych tras jest super, bo np. w Holandii najlepiej wyznacza chyba fietserbond.nl i ani brouter, ani openstreetmaps nie ma tak dobrze przygotowanego wyszukiwania. Zrobiłem parę kilometrów w na rowerze z Locusem, chodziłem też po wielu miastach pieszo i zawsze byłem zadowolony.
Przydał by się test posiadacza locus pro - jak wygląda wyznaczanie trasy przez kilka punktów pośrednich, oraz czy można podczas planowania ustawić znaki "no go"?


@brachistochrona: stref nogo nie widzę do ustawienia, za to wyznaczanie przez kilka punktów z użyciem broutera działa bez zarzutu ;) Można też wyznaczać trasę "palcem".
@geuze: chyba trzeba się bardziej zagłębić w instrukcję broutera http://brouter.de/brouter/
Szkoda, że na filmie znowu odpalany jest brouter, a nie bezpośrednio w locusie (chyba, że się nie da inaczej). Z drugiej strony chyba można w ten sposób obejść ograniczenie wersji free locusa.
Jeszcze mnie interesuje kwestia, czy da się broutera offline skonfigurować tak, żeby przeliczał alternatywną trasę oraz wyznaczał nową, kiedy oddalimy się od już wyznaczonej:)
brachistochrona - @geuze: chyba trzeba się bardziej zagłębić w instrukcję broutera ht...
Jeszcze mnie interesuje kwestia, czy da się broutera offline skonfigurować tak, żeby przeliczał alternatywną trasę oraz wyznaczał nową, kiedy oddalimy się od już wyznaczonej:)


@brachistochrona: da się.

Ustawienia>nawigacja>automatyczne przeliczanie - to powinno być to.

Trzeba zaznaczyć gdzieś w opcjach, żeby przeliczał trasę, ale alternatywnej z automatu chyba się nie da, musisz zmienić profil i obliczyć jeszcze raz. Poza tym ten filmik jest dla jakiejś przedpotopowej wersji...
@brachistochrona: czas kupić wersję pro zatem. Poza tym możesz sobie wyznaczyć trasę gdziekolwiek i zaimportować do Locusa, jeżeli zależy ci tak bardzo na konkretnej trasie, albo po prostu wyznaczać palcem samemu punkty .