Wpis z mikrobloga

@Kramarz: Od Anniversary Update jak skonfigurujesz konto Microsoft to masz taką opcję jak zmiana podzespołów. Jak ja aktywujesz to po prostu przypisze licencje do nowego kompa.
@Kramarz: System na laptopie był zainstalowany przy zakupie, czy sam doinstalowałeś? Jeśli doinstalowałeś samodzielnie w wersji BOX i aktualizowałeś do 10, to możesz bez problemu przenieść na komputer, no i pamiętaj, że aby było w tej sytuacji legalnie, to system może być aktywowany tylko na jednym komputerze (bo raczej nie kupowałeś wersji z licencją na więcej niż 1 komputer). Jeśli był już zainstalowany to będzie działać po przeniesieniu, ale nie będzie
@kroxintu:

Przeniesienie w ten sposób klucza na inną jednostkę to złamanie warunków licencyjnych

Co określisz mianem innej jednostki? Jak zmienię dysk twardy albo kartę graficzną to będzie już nowa jednostka? Czy może jak wymienię płytę główną? A co w przypadku gdy zepsuła mi się płyta główna i kupiłem nową, lepszą? A może jednostką jest obudowa i dopóki nie wymienię obudowy to nadal ta sama jednostka? Czy jak wymieniam podzespoły w pewnych
@wywu: Chciałem napisać w nawiasie o dyskusyjności tej kwestii odnosząc się m. in. do przykładu opisanego przez ciebie, ale sytuacja opisana przez OPa dotyczy laptopa i stacjonarki więc tu problemu z rozróżnieniem nie ma żadnego.
@kroxintu: Opis jest podawany przez sam Microsoft więc jak ma łamać licencję? Skoro zmieniasz sprzęt w kompie a stary będzie nie używany, to jest to zgodne z licencją box i cyfrową jaką był update. Gdyby to było łamaniem licencji to by nie dawali takiej opcji.
@kroxintu: Napisałeś

Przeniesienie w ten sposób klucza na inną jednostkę to złamanie warunków licencyjnych, czyli równie dobrze można się zamiast tego posiłkować aktywatorem czy kluczem z żallegro.

Co jest bzdurą, można przenieść używając konta licencję cyfrową (czyli zaktualizowaną z 7 czy 8.1, o czym pisał OP), przenosząc w ten sposób zaznaczasz że od teraz jest to ta konfiguracja sprzętowa i na starej już nie aktywujesz, nawet jakbyś chciał.
@piotrulos: Wyrwałeś zdanie z kontekstu moich wypowiedzi. W cytowanym samodzielnym znaczeniu jest tak, jak napisałeś, ale są od tego wyjątki. Swoją wypowiedź kierowałem konkretnym przypadkiem dotyczącym OPa i wszystko opisałem w swoich postach.
Nie wiem, jaki jest sens z tobą dyskutować na ten temat, skoro nie zadałeś sobie trudu, aby przeczytać moje wpisy.