Wpis z mikrobloga

po wczorajszym koncercie karnawaowym Wilenki w Domu Kultury Polskiej w #wilno #litwa . Dzieciaki dały rade :) tylko że scena malutka ,już starszacy mieli problem z tańczeniem bo brak miejsca . I widownia na płasko poniżej sceny . Na przeglądzie Polskich filmów byłem w kinie Pasaka , na przeglądzie teatralnym w teatrze rosyjskim. Brakuje w Wilnie Polskiej sceny .A tak dla przypomnienia . Teatr na Pohulance został zbudowany w 1913 roku z datków Polskiej społeczności i działał do końca 2 wojny. Po wojnie budynek został przekazany dla Litewskiego Teatru Opery i Baletu, następnie mieścił się tu Teatr Młodzieży , od 1986 jest to siedziba Litewskiego Rosyjskiego Teatru Dramatycznego. Czyli 30 lat rosyjskiego teatru w Polskim budynku . Słyszałem głosy o możliwym zwrocie ale do tego trzeba by było chęci politycznej a raczej AWPL nie chcę spierać się z możliwymi wyborcami-rosjanami :( Teatr moim okiem wymaga konkretnego remontu bo z zewnątrz i wewnątrz trąci myszką - wydaje mi się że od przejęcia przez rosjan nic tam nie było robione. Nie wiem co będzie się mieściło w w tym ogromnym remontowanym budynku ambasady , może znajdzie się miejsce na sale widowiskową :) pozdrawiam z Vilnius'a
Pobierz swiss - po wczorajszym koncercie karnawaowym Wilenki w Domu Kultury Polskiej w #Wilno...
źródło: comment_pm9M9WoXwFOepXIf6VtMsCKqZbVBCU3T.jpg
  • 6