Wpis z mikrobloga

@Myrten: zrodlem jest sam trump "“When I look at what’s going on in Syria, it’s so sad,” he told a crowd here. “It’s so sad, and we’re going to help people.” Mr. Trump said he would ask the Persian Gulf nations to put up money for the project, adding, “We’ll build and help build safe zones in Syria, so people will have a chance.”" a dzis oficialnie to podpisal razem z
@marek-kczr: Ty chyba masz problem z angielskim... Na tym filmiku Take away their oil znaczy że zabierze ISIS rope w sensie zbombarduje.. A w kółko to gadał że USA nie powinny wchodzić do Iraku w 2003 roku, ale jak już weszły to powinny zabrać ropę i zostać a nie wyjść i zostawić burdel.

Jak mi nie wierzysz to poczytaj co Assad o Trumpie powiedział...

http://google.salon24.pl/736346,prezydent-syrii-al-assad-nazwal-trumpa-swym-sojusznikiem
@Myrten
@marek-kczr oboje posiłkujecie się cytatami wyjętymi z kontekstu bez konkretnego nawiązania do ktorejkwiek siły w Syrii czy Iraku chociażby poprzez nazwy ugrupowania. Trump zrobi to co zrobi, trzeba czekać.
@jagodnik: Co ja niby wyjmuje z kontekstu? Nie licząc ISIS Trump nigdy nie mówił o konkretnych ugrupowaniach, natomiast opowiadał się podczas kampanii przeciwko wspieraniu rebeliantów, wystarczy popatrzeć na to co mówił na debacie.
M.....n - @jagodnik: Co ja niby wyjmuje z kontekstu? Nie licząc ISIS Trump nigdy nie ...
@Myrten chodzi mi o to że nie jednego dokumentu Białego Domu czy jednego wywiadu konkretnie o Syrii gdzie Trump konkretnie mówi jaką ma taktykę, jakie ugrupowanie będzie wspierał. Co do rebeliantów jak napisałeś, nasuwa się pytanie: kogo Biały Dom teraz będzie traktował jako rebeliantów. Wszystkich walczących przeciwko Assadowi, czy może tylko grupy w Ildib a może tylko Kurdów ( ). Zero konkretów na ten temat w
@jagodnik: Obejrzyj jeszcze raz to nagranie, Trump myślę że dosyć wyraźnie mówi że jest przeciwny wspieraniu jakichkolwiek ugrupowań rebelianckich (Kurdów za rebeliantów nie uważam) i moim zdaniem wszystko na to wskazuje że nie będzie już żadnego wspierania rebeliantów w Syrii przez USA. Prawdopodobnie za to będą ostre naloty na ISIS i Nusrę
@Myrten Ty nie uważasz a kto wie co Trump uważa. To tylko domysły, bo nie ma konkretnej wypowiedzi . Generalnie też uważam że większe szansa jest na przerwanie dostaw do Ildib ale 100 procentowej pewności nie mam.
@Myrten bo to może być jego pogląd, bo może mu doradcy powiedzieli ze to mu da kilka promili więcej w sondażach. Przecież to była kampania wyborcza, a podczas kampanii nie mówi się realnych planów, tylko mówi się to co chcą ludzie usłyszeć. Być może im wyszło że ludzir chcą to usłyszeć, być może chce tak zrobić ale zbyt doświadczony jestem już aby brać każde słowo dosłownie z kampanii wyborczej.