Wpis z mikrobloga

Mircy, orientuje się ktoś w grawerowaniu na stali?
Najlepiej nierdzewnej albo innej trwałej?
Zależy mi na MEGA trwałości graweru do znakowania przedmiotów i najlepiej żeby te grawery były o wysokim kontraście, tak żeby można było nanieść np. kod kreskowy albo QR.
Nie znam technologii więc każda rada jest mile widziana.

Jak przychodzą wam do głowy jacyś ogarnięci to ich wołajcie albo dotagujcie coś co pasuje bo zapewne tagi które tutaj użyłem do wielu ludzi nie trafią.

#grawerowanie #bizuteria #cnc #obrobkametali
  • 9
@gieszczu na pewno też się przyjrzę...

Jeszcze ad tematu:
Ciekawi mnie też opcja wybijania czegoś na wzór monet, tylko czy da się zrobić to w jakiś sposób żeby miały na sobie kody czytelne dla telefonu i były mega trwałe?

Druga rzecz - czy wybrane grawery zostają jakoś w pamięci maszyny do grawerowania czy da się je wywalić?
@Gilley: czy zostaną to zależy od operatora pewnie i maszyny.

Masz trzy metody chyba, laserowe, grawerowanie udarowe i frezowanie. Nie siedzę w temacie ale wydaje mi się, że udarowe (przez punktowanie) raczej nie da ci takiego kontrastu żeby to zeskanować. Laser i frez prędzej chyba ale pewnie pomogło by pokrycie graweru jaką farbą ciemną i przetarcie tak żeby została w zagłębieniu.
Chyba najszybszą i bardzo dokładną metodą w tym przypadku będzie laser, tylko trzeba sprawdzić czy kontrast będzie wystarczający. Jeżeli nie to zawsze zostaje frez i farba. Ale warto się zastanowić jak tą farbe jeszcze zabezpieczyć.