Wpis z mikrobloga

Czy ktoś czytał książkę "Farba znaczy krew' ? Warto to czytać? Jest tam coś merytorycznego czy klasyczne płaku, płaku? Ciągle szukam jakiegoś merytorycznego zdania przeciw myśliwym (bez kłamst, manipulacji oraz tzw. 'bambinizmu') i jakoś nie mogę nic znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tę książkę podobno napisał były myśliwy.

#myslistwo #ekologia no i może #ksiazki
  • 14
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: Już Ci kiedyś pisałem - obczaj "Łowiectwo" - Henryk Okarma, Andrzej Tomek. Dla mnie to jest najlepsza tego typu książka z obecnych na rynku pozycji. Choć już chyba druk się skończył. Większość tego typu "vademecum" zawiera to, co w PRL-u napisali Haber, Pasławski, Pielowski, Dzięciołowski, Sumiński i inne autorytety. Poszukaj jeszcze "Gospodarstwo łowieckie" na Allegro - znajdziesz za śmieszne pieniądze, a zobaczysz sobie jak to wyglądało pięćdziesiąt lat temu. Tylko
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: Wybacz, mój błąd. Jak zobaczyłem tytuł "Łowiectwo" to od razu skojarzyło mi się to z ogólnikami. Książkę Kalchreutera kupisz na Allegro za niewielkie pieniądze. Generalnie dużo książek łowieckich, zwłaszcza tych starszych kupisz tanio na Allegro. Ale uważaj, bo takie kolekcjonowanie wciąga.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: No właśnie zrobiłem risercz i już wiem, że nie warto czytać :D
Koleś związany z 'Niech żyją!' (to ci od polowań na dzikie ptactwo)
No i znalazłem fragment książki i wszystko się wyjaśniło - dobitnie nie jest to merytoryczna książka.
Tak btw to udało mi się znaleźć całą książę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: Szkoda nerwów na te wypociny. Gość od dzieciństwa w rodzinie myśliwskiej, kilkadziesiąt lat polował, w jakimś wywiadzie mówił o tysiącu strzelonych sztuk. Nagle mu się odmieniło, przeszedł na wegetarianizm, stał się wrogo nastawiony do myśliwych i opowiada bzdury. Skoro łowiectwo jest takie złe, to ciekawe czemu zrozumienie tego zajęło mu kilkadziesiąt lat.

Poza tym postać o tyle dziwna że nikt w środowisku myśliwych go nie zna. Nie chcę nic spekulować
  • Odpowiedz
Poza tym postać o tyle dziwna że nikt w środowisku myśliwych go nie zna. Nie chcę nic spekulować ale nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się kiedyś, że gość nigdy nie był myśliwym.


@czteropak: To samo pomysłałem jak o nim poczytałem dokładniej :D
  • Odpowiedz
  • 5
@Gimbazjon303 jeśli chcesz coś dobrze napisanego i bardziej ogólnego, to polecam "Wyzwolenie zwierząt" Singera. O myśliwstwie jest tam niewiele, ale jest ogólnie o zwierzętach i etyce.
  • Odpowiedz