Wpis z mikrobloga

Gdybyście kupowali do domu jakiegoś RACKa na zabawki do laba to wybralibyście szafkę zamkniętą czy raczej zwykły stelaż 19"?

Większość sprzętu jaki będę montował to się mieści w 600mm głębokości więc zamknięta mogłaby pasować. Ale zawsze jest okazja do otwartego stelaża jakieś Access Pointy zamocować i inne duperele. Albo trafi się jakiś głębszy serwer więc zamykana może być bez sensu wtedy.

No i nie mogę się zdecydować ( ͡º ͜ʖ͡º)
Także posłucham mądrzejszych i tych, którzy już ten proces przechodzili.

#homelab #siecikomputerowe #cisco
sayeret - Gdybyście kupowali do domu jakiegoś RACKa na zabawki do laba to wybralibyśc...

źródło: comment_xh9LCH8Ywhh99aFrdDfel1LMHTMLSRoY.jpg

Pobierz

Jaki RACK?

  • otwarty / stelaż 51.6% (33)
  • zamknięty 48.4% (31)

Oddanych głosów: 64

  • 14
@cefalotos: No wilgotność mogła by wadzić, ale myślę że dało by radę. A u mnie temperatura spoko akurat, skoro ja tam mogę siedzieć to i sprzęt może ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że ty chcesz jakąś #!$%@?ą serwerownie otwierać xD
@sayeret: Stosujemy u siebie raczej w większości stelaże, gdyż pomieszczenia zasadniczo są zamykane dla osób postronnych. W przeciwnym wypadku szafa zamykana na klucz. Stelaż jest tańszy i oferuje więcej miejsca na sprzęt oraz pozwala na w miarę bezproblemowe przesuwanie sprzętu (o ile jest na kółkach).