Wpis z mikrobloga

@smakowy: Meh, zapomniałem Cię oznaczyć.
Jesteś pewny, że ta twoja ładowarka to tylko ładowarka? Nie żadne super urządzenie do muzyki w stylu roidmi? W kablach USB są linie odpowiedzalne za zasilanie i za transfer danych. Widocznie u Ciebie w ładowarce samochodowej te od transferu danych też są aktywne i Ci kamera coś takiego wykrywa. Sprawdź na innych kablach - na tych biednych może być mniej pinów/kabli w środku.

A jak Ci
@JabLuszko: Kamerkę podłączam do zapalniczki kablem, który był w pudełku razem z nią. Żadnych przejściówek, roidmi i nic z tych rzeczy. Do ładowarki kamerkę podłączam w domu kablem miniUSB-USB tak dla testów i wtedy nagrywa i działa tak jak powinno. Pytanie dlaczego po podłączeniu do zapalniczki dedykowanym kablem pojawia się menu jakbym podłączył kamerkę do kompa.
@smakowy: bo wykrywa napięcie na tych liniach - widocznie ładowarka tam coś wysyła kiedy nie powinna (czytaj jest #!$%@?... albo bardzo specyficzna). No jest też opcja, że kradnie Ci dane i to urządzenie szpiegowskie :-D. W sumie dobre - podłączasz telefon do ładowania w samochodzie, a to kopiuje dane i "wgrywa wirusy".
@smakowy: Jak nie będzie sygnału/napięcia na tych liniach [zielony, biały, są dwie, z reguły wycięcie jednego wystarcza] to kamera powinna się tylko ładować. Jednak te kable oprócz transmisjii danych są też potrzebne do 'szybszego' ładowania - więc taki kabel będzie ograniczony - telefony, dyski twarde i tak dalej odpadają. Nie znam tej kamery i nie wiem ile zasilania ona potrzebuje, ale raczej bez tych linii/kabelków też powinno się ładować ;). Raczej,
@JabLuszko: Sprawdziłem przewód z ładowarki, którą dostałem z kamerką i wkładam do zapalniczki. Są tylko dwa kable - czerwony i czarny czyli + i -. Nie mam już pojęcia o co może chodzić. Może coś z gniazdem zapalniczki w moim aucie? Dodam, że jak podłącze sobie kamerkę zwykłym kablem mini USB przez np. Roidmi w aucie to wszystko gra i buczy.
@smakowy: nie wiem, to w takim razie przysłowiowy mózg #!$%@?... zwłaszcza jak piszesz, że roidmi Ci w aucie działa, a z Twoją ładowarką nie... równocześnie sugerujesz, że problem jest w gnieździe zapalniczki [gdzie roidmi działa jaka należy], nie ładowarki.


@JabLuszko: Mireczku, mam tą samą kamerkę G1W-CB i z racji, że #!$%@?łaby mnie ładowarka, dołączona do zestawu, podłączyłem kamerkę przez zwykły kabel USB podłączony do zestawu + do tego @JabLuszko: "ładowarka" samochodowa 12V->2xUSB

Jest dokładnie tak, jak mówią poprzednicy - Twoja ładowarka "puszcza coś" na przewodach sygnałowych, poza przewodami +12V i masą, więc kamerka myśli, że podłączasz ją do kompa, w celu skopiowania filmów. Na mojej ładowarce działa poprawnie -