Wpis z mikrobloga

@stawash: a co się dzieje? Tak w sumie śmiesznie mój pies ostatnio ciągle się drapie, też mamy dylemat czy to alergia czy np. Suche powietrze w mieszkaniu (przez okres grzewczy i włączone kaloryfery).
@pesia też mocno się drapie.
U nas to na pewno alergia na jakiś pokarm. Próbowałam już wszystkich karm. Kurczaka odstawiłam już dawno. Zmieniam karmy żeby zobaczyć co ją uczula, ale jakąkolwiek karmę wybieram to Nela i tak się drapie.
@stawash: generalnie, ja bym sie wybrala do kogos kto was przeprowadzi przez diete eliminacyjna - monodietka. Wzglednie wrzuci na karme z bialkiem rozlozonym na pojedyncze aminokwasy (rc ma taka na pewno) - tylko to nie da odpowiedzi na pytanie czego unikac
@stawash: Mam psa alergika, w kwestii testów nie pomogę ale mogę podpowiedzieć w sprawie karmy. Mimo, ze royal ma kiepskie karmy bytowe to weterynaryjne są w miarę ok. Z royala stosujemy karmę hypoallergenic. Próbowaliśmy też trovet hypoallergenic. Obydwie karmy się sprawdziły. W sezonu grzewczym nasila sie też alergia na roztocza, może tu leży problem.
@Sniezkaberka @lisku_chytrusku @pesia
Myślę, że u nas to jest kwestia tylko karmy. Początkowo myślałam, ze jest uczulona na kurczaka dlatego wybierałam karmy bez zbóż i bez dodatku drobiu.
Teraz jesteśmy na Taste of the wild.
Zmieniłam niedawno smak z ryby na jagnięcinę żeby dostarczyć Neli innych składników odżywczych.
Drapie się mniej, ale pod pachami pojawiło się zaczerwienienie i krostki.
Już naprawdę nie mam pojęcia co jej podawać.
Wydaje mi się, ze tylko
@stawash: Sensirivity z royala kiedyś, teraz znowu jest na royalu ale hypoallergenic. Nie drapie się, sierść ładnie wybarwiona i mniej wypada. Próbowaliśmy przestawić na karmy bytowe, ale pojawił sie piasek w moczowodach i więcej nie ryzykowaliśmy.
@stawash: we Wrocławiu niezmiennie polecam gabinet Vivovet na Jagodnie :) u mojego 4-miesiecznego szczeniaka wyszła nietolerancja pokarmowa na kurczaka i dodatkowo zaburzenie flory bakteryjnej ;) a gabinetu nie bede zachwalał - niech zamiast mnie zrobią to opinie: https://www.znanylekarz.pl/janina-lukaszewska/weterynarz/wroclaw . Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o psią dietetykę to też mają tam specjalistów, a także wielką różnorodność specjalistycznej karmy na miejscu, więc na bank coś dobiorą :) Jedyna uwaga - polecam pójść