Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

wybieram się do Polski na parę dni i potrzebuję jakąś kartę prepaid aby móc się z kimkolwiek skontaktować. Słyszałem, że nie kupię już takiej zwykłej, za 5 zł, karty sim w kiosku, tylko jakoś to rejestrować muszę. Czy to prawda? Jak to ogarnąć będąc za granicą.

#polska #emigracja
  • 73
  • Odpowiedz
przecież to jest tak bezsensowny, upierdliwy i nieżyciowy przepis, że aż mi włosy dęba stają.


@Old_Postman: Są gorsze. Dzielnicowy bez zgody ani wiedzy sądu czy prokuratora może śledzić twoją aktywność w internecie nie podając powodu ani przyczyny tych działań.
  • Odpowiedz
glupi to jest janusz rejestrujacy karty na siebie, a potem je sprzedajacy.


@barani_leb: Oni pewnie rejestrują karty na jakiegoś menela za paczke fajek + browara. Jak by coś to policja menelowi i tak nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
wybieram się do Polski na parę dni i potrzebuję jakąś kartę prepaid aby móc się z kimkolwiek skontaktować. Słyszałem, że nie kupię już takiej zwykłej, za 5 zł, karty sim w kiosku, tylko jakoś to rejestrować muszę. Czy to prawda? Jak to ogarnąć będąc za granicą.


@Old_Postman: Kupisz karte prepaid wszędzie ale by ona działała to musisz pójść z nią do salonu i zarejstrować na swój ID/paszport czy cośw tym
  • Odpowiedz
@KrizzzPL: Kiedy ja rejestrowałam swoją kartę byli przede mną Ukraińcy, którzy rejestrowali na paszport.

@srututute: hm... nie wiem jak jest w innych sieciach ale w TMobile dostajesz w ciula minut/internetu pod warunkiem, że doładujesz konto pięćdziesiątką.

@Old_Postman: Wydaje mi się, że takie przepisy są w coraz większej liczbie krajów i nikt im się nie dziwi. W Polsce rejestracja trwa 3 minuty i z głowy a jakaś
  • Odpowiedz
a gdzie ja napisalem o rozwiazywaniu sluzb.


@Old_Postman: Nie zrozumiałeś, więc powtórzę. Państwo podejmuje różne działania, by walczyć z terroryzmem. Do tych działań zaliczamy i aktywność służb, i rejestrację kart. Więc skrytykowałem Twój pogląd, jako bezsensowny, że skoro nie dało się zapobiec kilku atakom, to państwo ma zrezygnować z rejestracji kart, jako ze środka walki z terroryzmem. Równie dobrze, jak rezygnować z rejestracji kart, można by zrezygnować z działalności służb,
  • Odpowiedz
@humantezczlowiek: No fakt ja jednak jestem staroszkolny i czasem wole połączenie GSM a po drugie niestety pomimo wysypu ofert to niektórzy dalej jak w lesie z 1gb neta i jak z domu wychodzą to transmisje danych wyłączają bo szkoda impulsów i wtedy #!$%@? się dodzwonię z messengera XD
  • Odpowiedz