Wpis z mikrobloga

Heloł Mireczki! Niektóry się ucieszą, inni nie koniecznie ale powróciłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To był mój 5 ban odkąd jestem z wami. Ostatni ban miałem w grudniu 2015 roku na 3 dni za radosną twórczość pod tagiem srajzwykopem po godzinie 22 - Gdzie też bez ostrzeżenia i to dość w szybkim tempie, w około 3 minut po opublikowaniu wpisu.

A teraz małe wyjaśnienie dla tych co nie wiedzą za co otrzymałem bana.

Otóż @Polska5Ever: stworzył jakże radosną piosenkę pod adresem naszej szanownej kochanej moderacji i podzielił się nią na nocazmiana. Jego wpis przetrwał do rana – gorące i ja go dostrzegłem, przesłuchałem oraz napisałem komentarz - Na ile dni przewiduje bana? i więcej sobie głowy nim nie zawracałem.

Po jakimś czasie, przeglądając mirko po aktywnych, natrafiłem na wpis od @iambatman: - Ten wpis - gdzie informuje, że Polska5Ever otrzymał bana za piosenkę. Widząc w jakiej formie to przedstawiła, postanowiłem zrobić dla ułatwienia klikalną wersję linku z obrazka we wpisie. Komentarz od @darosoldier: jak się później okazało, proroczy, bo po około 2 godzinach właśnie za to otrzymałem bana. Nawet się odwołałem ale odwołanie znikło z panelu po 2 dniach i do tej pory nie odpowidzieli na nie.

Po tym zdarzeniu za sprawą @naiwnimoimilucmi: powstało znalezisko na mój temat i pojawiła się jakże ciekawa odpowiedź moderacji na to:

Publikowanie treści wulgarnych i obraźliwych (a także linków do takich treści) narusza zasady korzystania z serwisu i kończy się banem - ta zasada dotyczy wszystkich, bez względu na kolor loginu, staż czy pozycję w rankingu. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem: http://www.wykop.pl/regulamin/


Jak paru wykopowiczów w komentarzach zauważyło, to ma się nijak do rzeczywistości. W każdym społeczeństwie są równi i równiejsi tylko w różnym stopniu jest to eksponowane względem innych. Dobrym przykładem jest Prezydent Lech Wałęsa i pewnego razu jego radosna twórczość na wykopie, gdzie skończyło się tylko na upomnienie a nie banie ze względu na jego status na wykopie/Polsce. Innym aktualnym przykładem jest Conowegopl i ich znaleziska oraz zaprzyjaźnione konta...

A teraz zawołam tych co pytali na PM mnie czy we własnych wpisach za co ban otrzymałem a przy banie nie można odpisywać.
@olewales @ILOVEPOLAND @factorys @dragon240994 @marianoitaliano @oswaldlazar @dynamitri  @AdamTheMinccino @Dreamek @Kroomka @artbarte @chozi @appylan @starnak @AerandirNarsil @toldii @Kuracyja @nerkin @Afterglow @zielonek1000

#banujo #moderacja #wudwakacontent #solidarnizwudwaka #kow #oswiadczenie #komitetobronywudwaka

Ps. W 2016 roku raz tylko otrzymałem od Zaawansowanego systemu ocieplania wizerunku administracji informację, że aby nie robić sobie (wykopowi) kłopotów to usunęli mi znalezisko ze względu na dużą ilość zgłoszeń - Mowa o filmiku od The Food Emperor - Holenderski naleśnik dla leniwych i skąpych pitoków bez ambicji.

Ps 2. A tak ogólnie to powód dla którego nie otrzymałem ostrzeżenia tylko od razu ban, może być fakt, że moderację męczę o wykopową definicję duplikatu oraz - Za co faktycznie został zbanowany @kamykthm bo na pewno nie za te powody, które widniały na jego profilu - do tej pory się nie ustosunkowali oficjalnie.

Ps. 3 Dzieło Polska5Ever jest w obiegu...
WuDwaKa - Heloł Mireczki! Niektóry się ucieszą, inni nie koniecznie ale powróciłem ( ...

źródło: comment_s9ijf5MWp18g9EXUiVNgIeW0cgb2BMRO.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheMan: Na początku dodawałem treści, które jak się okazało podpadają pod tag polityka - dwa razy za to oberwałem i dałem sobie z tym spokój.
  • Odpowiedz
usunęli mi znalezisko ze względu na dużą ilość zgłoszeń - Mowa o filmiku od The Food Emperor - Holenderski naleśnik dla leniwych i skąpych pitoków bez ambicji.


@WuDwaKa: Przecież tutaj aż Stonogą wypadałoby polecieć. Brak nieocenzurowanych słów na całą tę sytuację.

Tak jak Ci pisałem na PW wczoraj, chyba się nerwowi robią z powodu powstawania Serwisu Którego Nazwy Lepiej Nie Wymieniać. Ja miałbym w p-----e bana, tylko szkoda mi przerwy
  • Odpowiedz
Ps. 3 Dzieło Polska5Ever jest w obiegu...


@WuDwaKa: Wrzucasz link do dokumentów Google, w których jest skrócony link do treści obrażających moderację. To chyba nadal łapie się pod bana, bo z pełną świadomością to dodajesz.
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: takie akcje utwierdzają mnie (i myślę, że wielu innych użytkowników tego portalu też) w przekonaniu, że przynajmniej cześć osób moderujących ten serwis ma w dupie jego przyszłość i wcześniej czy później doprowadzi do tego, że wartościowi ludzie się stąd zabiorą i zostanie masa dzieciaków, przekrzykujących się kto wrzucił śmieszniejszy obrazek i organizujących jeszcze więcej żebro-rozdajo dla atencji.
Dla mnie jest proste - albo są wszyscy równi i nie ma
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: Tak, to czemu wpis od iambatman dalej sobie spokojnie wisiał kiedy wystarczyło ręcznie przepisać link z obrazka. Poza tym wystarczyło usunąć komentarz i dać ostrzeżenie a nie od razu banować skoro w całym 2016 nic nie było od moderacji.
@TheMan: A w formie linku na obrazku już się nie łapie? Tak jak było u iambatman?
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: @MasterSoundBlaster: Pewnie się łapie każdy link, trzeba zgłosić i zobaczyć czy usuną. A tak naprawdę to najlepiej, w ogóle nie wrzucać takich treści i nie prowokować. Nie będzie i bana, i niezadowolenia z jego otrzymania czy też nie.
  • Odpowiedz