Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do #audiofile i znawców tematu w kwestii hifi , głośników itp. Kolega zaoferował mi parę kolumn firmy Maudio , model hrc-9220 , używane , troche zmęczone , ale myślę że uda się odświeżyć , jeden gwizdek do wymiany , cena 200 . Warto się pofatygować ? Czy ta firma jest w miarę jakościowa jeśli chodzi o kwestię dźwięku ? Zależy mi na solidnym kicku dłuższy bass nie musi być jakiś mocny bym słyszał jak drżą meble ( ͡° ͜ʖ ͡°) uprzedzając pytanie o wzmacniacz , narazie chcę ożywić starą unitre zodiak , później coś z Onkyo albo Denon (czytałem że mają mocny kick) , aczkolwiek co do wyboru piecyka dopytam się znajomego audiofila (teraz nie mam możliwości sie go poradzić) . Dodam jeszcze w jakich warunkach będą pracowały , pokój 10m2 wąski , czyli krótki dystans kolumna->sciana. Chcę posłuchać na tym muzyki elektronicznej , hiphopu (częściej nowości niż klasyków także bywa trapowo), discopolo (͡ ͡° ͜ ͡͡°) , film też chętnie usłyszę lepiej. Dodam że jestem zielony w materii audio , ostatnie głośniki (jakieś skrzynki własnej roboty, mocna amatorszczyzna) jakimi sie bawiłem to czasy gimnazjum i podstawówki , wiec będę też wdzięczny za porady

#kiciochpyta #audioboners
  • 8
@zawa44: Moim zdaniem to nie warto zwłaszcza jak są w słabym stanie wizualnym, ostatnio za 135 poszły na allegro sprawne na licytacji, a teraz ktoś wystawia usilnie za 350 - 700 zł kosztują nowe, są to budżetowe fronty od kina domowego (trochę lepiej niż prism, voice kraft itp). Przewinięcie głośnika wysokotonowego do 100 zł z wysyłkami. W tą starą unitrę bym się nie bawił bo to krótko mówiąc szrot a i