Wpis z mikrobloga

Ale zonk! Składam laptop dla rodziców (typowo domowo-garażowe zastosowanie). Kupiłem w bardzo dobrych pieniądzach dobrze zachowanego #thinkpad'a T430s w opcji bez dysku i baterii. Wyposażyłem go od razu w nowy dysk SSD i baterię w @SwiatBaterii którą mi doradzili i tutaj pojawia się zaskoczenie - Lenovo wymaga baterii z czipem autentykującym baterię, a te dostępne w ŚwiecieBaterii go nie mają - komputer działa na baterii, lecz nie ma możliwości jej naładowania... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Spotkał się ktoś z tym problemem i jego ew. rozwiązaniu? #lenovo #laptopy Może @naprawalaptopow coś wie?
  • 18
@moxie: bardzo szanuję ten link
@Uparciuch: więc jeżeli chcesz to rozwiązać bez zwracania baterii to grzebanie w sofcie prawdopodobnie to jest jedyna droga - sam na swoim x220 mam radziecki BIOS zrobiony przez jakiegoś oleha, zmodyfikowany przez kogoś jeszcze aby mieć TPMa


Dzięki softowi mogę korzystać z modemu GSM który normalnie był #czarnolisto od Lenovo.
@Uparciuch: Tak jak pisałem wcześniej w wiadomości prywatnej - do tego modelu występują dwie wersje baterii, dlatego zapraszałem Cię do nas do sklepu, żeby przetestować obie. Zdarzają się nam problemy z kompatybilnością Delli i Lenovo, ale są to sporadyczne przypadki, najczęściej z laptopami z importu. Oczywiście dokonamy wymiany baterii na drugą wersję, chyba że zdecydujesz się na zwrot.
@MercedesBenizPolska: Do T430 i T430s wchodzą zupełnie inne baterie.
@ElCidX: To