Wpis z mikrobloga

Nie ma to jak zadzwonić do Enel-Med o 9 rano, żeby zapisać się do internisty i dostać odpowiedź, że nikt żaden lekarz nie ma miejsca. Rzecz się dzieje w Łodzi, jednym z największych miast w Polsce. Zdecydowanie nie polecam Enel-Med.
Do pierwszej lepszej przychodni poszedłem (PUBLICZNEJ) i jakoś znaleźli lekarza. Jaka ta publiczna służba zdrowia zła, jaki ten NFZ tragiczny!!!
#zdrowie #polska #sluzbazdrowia #prywatnasluzbazdrowia #enelmed #lodz
  • 16
  • Odpowiedz
@Piz-dur: jak tam nie ma wolnych lekarzy, to dzwonisz do innej przychodni w czym masz problem? w prywatnych zazwyczaj ustawiasz się parę dni wcześniej na konkretną godzinę dospecjalisty, w publicznych w tym samym dniu ale czekasz w kolejce jak za komuny
  • Odpowiedz
@Tofinen: Chyba już od 10 lat nie byłeś w publicznej przychodni. W publicznych od dawien dawna (przynajmniej tych kilku, które miałem okazję odwiedzić przez ostatnie 6 lat) są zapisy na godziny. W kolejce czeka się tylko przy nocnej/światecznej opiece zdrowotnej (w prywatnej coś takiego nie istnieje!). Tak - możesz iść w niedzielę do lekarza w zamian za płacenie skłądki zdrowotnej! I nie dopłacasz do interesu ani złotówki przy wizycie.
Czyli
  • Odpowiedz
@Piz-dur: u mnie są kolejeczki, nie ma czegoś takiego jak ustawianie na godziny, może zależy od placówki.
Jeśli chcesz prywatnie to wchodzisz na stronę znanylekarz.pl i tam masz wysyp lekarzy, w Łodzi widzę, że są na dzisiaj wolni interniści. Nie ograniczaj się do jednej prywatnej przychodni. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Piz-dur: @Tofinen: Rano lazłem do lekarza, podbiłem o 8:10 żeby się zapisać (zero kolejki) dostałem kilka godzin do wybrania a do lekarza wszedłem równo z godziną na którą byłem zapisany.

W Łodzi publiczny nfz nie jest taki zły.
  • Odpowiedz
@Piz-dur: Mój niebieski też wczoraj był i terminy na wtorek dopiero (on chyba w luxmedzie ma pakiet). To poszedł do laryngologa, bo i tak miał wpaść na kontrolę. Sezon chorobowy w pełni a w Łodzi jest sporo korporacji, które mają wykupione pakiety dla pracowników, więc dużo ludzi się pozapisywalo. Ale jeśli musisz się wyrwać na godzinę z pracy żeby iść do lekarza, to nie ma nic lepszego niż takie prywatne
  • Odpowiedz
@Piz-dur: Dziwi mnie to co piszesz, ja korzystam z usług enel-med. już od ponad dwóch lat i nigdy podobna sytuacja nie miała miejsca, fakt, że mieszkam w Warszawie, a nie Łodzi i tutejsze placówki zawsze świadczą usługi na wysokim poziomie, ale trudno mi sobie wyobrazić, że nie jest tak też w innych miastach – w końcu to ta sama marka… I jeśli dana przychodnia nie może Cię przyjąć to przecież
  • Odpowiedz