Wpis z mikrobloga

Uważajcie na #chinskiecuda bo różnie bywa z tymi gadżetami od myfriendów. Ktoś tu kiedyś pokazywał ładowarkę USB, która była prosym, a co za tym idzie dość niestabilnym prądowo i napięciowo urządzeniem. W dodatku nie miała żadbych filtrów generowanych przez siebie zakłuceń więc wszystkie wracały do sieci zakłucając przy okazji pracę innych (bardziej wrażliwych urządzeń). Ja właśnie naprawiam/przerabiam chińską stację lutowniczą. Generalnie jest to obraz nędzy i rozpaczy. Lutowania są tragiczne. Podzespoły często też nie są najlepszej jakości. Izolacja na przewodach zrobiła się twarda i miejscami zaczęła pękać. Urządzenie zostało wykonane tak spartańską techniką, że zamiast podkładek użyto w nim nakrętek od śrubek, które w dodatku są większe niż śrubki, którymi jest mocowana płyta. Jest tam cała masa bylejakości i niedoróbek także trzeba było praktycznie złożyć urządzenie od nowa wymieniając przy okazji część elementów.
  • 28
@Felonious_Gru: dzisiaj kupiłem wyprodukowaną w Chinach na rynek europejski lampę (podobno wysokiej jakości). na dzień dobry okazało się, że przewody wystają z gniazda tak, że na upartego można je dotknąć. okazało się, że za dużo żyły zostało odizolowane w fabryce (dlatego wystawały z gniazda gołe żyły). ktoś zamiast je przyciąć próbował je wcisnąć na siłę i na dodatek się powyginały więc musiałem je wyprostować i dociąć na odpowiednią długość żeby były
@kissandfly: ja kupiłem ostatnio zhaoxin albo wep. Zastanawiam się, czy coś z tym zrobić, czy w śmietnik, dołożyć 5 razy tyle i kupić coś porządnego #pdk :)

Ma polskie plomby naklejone, więc do środka nie zaglądałem, ale pewnie to samo.

Co tam poprawisz i na jaki efekt liczysz?
Moja nawet słabo grzeje w porównaniu do wellera tej samej mocy.
@grv_: generalnie to stacja ma już pewien staż więc kondensatory były i tak do wymiany, izolacja na niektórych przewodach była do bani i trzeba ją było wymienić. przewody zrobiły się twarde, a izolacja łamliwa mimo, że nie były jakoś specjalnie podgrzewane czy coś, stacja też nie była zbytnio eksploatowana. poza tym w jednym miejscu mi zlazły ścieżki z płytki i musiałem to poprawić. przy okazji wyczyściłem i nasmarowałem przełączniki. robię też