Wpis z mikrobloga

Mirki, które banki/konta bankowe polecacie? Chcę założyć nowe konto i zastanawiam się pomiędzy Millennium 360, a Kontem Praktycznym w BGŻ BNP Paribas. Zależy mi przede wszystkim na:
- braku opłat za prowadzenie konta
- braku opłat za kartę debetową (płatności również internetowe, oraz wypłaty z bankomatów)
- obsługa internetowa na odpowiednim poziomie
- dobra aplikacja mobilna
- brak dodatkowych/ukrytych opłat
- darmowe smsy do przelewów, lub inny darmowy sposób weryfikacji
- dobra obsługa
- dodatkowym plusem będzie możliwość edycji wizerunku karty debetowej

Nie przeszkadza mi, jeśli darmowość konta wiąże się z wpłatą określonej kwoty na konto i/lub płatność kartą na określoną kwotę w danym miesiącu.

W Millennium trzeba wykupić pakiet smsów, żeby były darmowe, albo płacić 25 groszy od sztuki, ale jeśli mają dobrą aplikację mobilną z weryfikacją powiadomieniami, to też mi pasuje.

Będę wdzięczny za dobre porady i ewentualne inne propozycje warte rozpatrzenia.

#kiciochpyta #banki #pomocy
  • 18
Nie przeszkadza mi, jeśli darmowość konta wiąże się z wpłatą określonej kwoty na konto i/lub płatność kartą na określoną kwotę w danym miesiącu.


@cheft: jak takie cos to ja tam mbank chwalę - co prawda podwyzki za karte wprowadzaja ciągle, a teraz od lutego wyplaty ponizej 100 z bankomatu beda platne XD ale ogolnie jest git
@MichaelT128: @Hologrameyes: @StalowyRoman: Dzięki za te opinie. A jak jest z potwierdzeniem przelewów? Na przykład w mBank przychodzi smsem potwierdzenie dla każdego przelewu, w ING od pewnej kwoty. No i czy jest możliwość potwierdzania poprzez aplikację, kiedy przelew robię z komputera? Bo znalazłem tylko informację o potwierdzaniu w aplikacji płatności kartą w internecie, ale nic o przelewach.

@StalowyRoman: Jeśli się zdecyduję na Millennium, to nie widzę przeciwwskazań ;)
@yacolek: Właśnie głównie z powodu tej opłaty chcę zamknąć konto w mBanku. Niby to nie jest problem, żeby wypłacać 100 złotych, lub więcej, ale zakładam, że może dojść do sytuacji, kiedy będę miał mniej pieniędzy na koncie, a będę potrzebował gotówki.
@cheft: zawsze niby pozostaje blik/wyplata w zabce/freshmarkecie itp. Ale fakt, jest to pewne utrudnienie, chociaż w wiekszym miescie praktycznie wszedzie placiłem karta, jedynie do fryzjera potrzebowałem drobniejszej gotówki. I tu z pomocą przychodzi żabka :D
@cheft: Ja polecam Credit Agricole - przez kilkanaście lat nie miałem nic do zarzucenia, system internetowy dla mnie idealny, apka mobilna działa. Masz do wyboru trzy opcje:
Prosto Oszczędzające: za 4,90/mc, przy przeniesieniu konta dostajesz 200 zł premii, pozostałe warunki poza dowolnym wzorem karty spełnione, karta Visa electron
Prosto Oszczędzające Plus: darmowe, 300 zł premii za przeniesienie konta, ale karta debetowa to wypukły MasterCard, teoretycznie bez obsługi płatności w internecie (nie
@cheft: Ja z kolei nie polecam Credit Agricole. Awaria goni awarie. Do tego tragiczny system transakcyjny z ubiegłego wieku. Appka mobilna ok, ale ma błędy wieku dziecięcego (jest dostępna dopiero od kilku miesięcy).
@mawojciech: Przyznaję rację @MichaelT128. Credit Agricole to straszny syf. System transakcyjny jest najgorszy spośród wszystkich banków (wiem, bo miałem konta w większości). Gorzej było tylko w nieistniejącym systemie Polbanku za czasów Greków. Połowa kart nie ma w ogóle możliwości płatności w internecie, nie da się tego nawet ręczne aktywować! Przecież to jakieś średniowiecze! Jeśli tylko chcesz coś nietypowego, to na pewno nie będzie działało. Ba, oni mieli nawet problem z