Wpis z mikrobloga

płaciłeś już przecież podatek dochodowy a podobno nie ma podwójnego opodatkowania.


@pawlo74: Nie masz pojęcia o ekonomii i podatkach.
Podwójne opodatkowanie było by gdybyś raz miał kwotę X opodatkowaną, a potem ponownie kwotę X.

Tymczasem nieboraku i znafco niczego podatek płacisz od kwoty Y, zysku wypracowanego z kwoty już opodatkowanej X. Gdybyś nic nie robił z kwotą X, nie było by podatku, a tymczasem pomnożyłeś ją zyskując kwotę zarobku Y i
@FlameRunner:
- kupiłeś na giełdzie za jakąś konkretną kwotę, płacisz podatek od kwoty kupna pomniejszoną o kwotę sprzedaży.
- obliczasz koszt zużycia energii elektrycznej, koszt sprzętu i rzeczy tego typu, to jest twój koszt, zyskiem są wydobyte bitki
- podatek od darowizny płacony według ówczesnego kursu (???)
@FlameRunner: chodzi o to, że wtedy kupiłeś za np 2 USD sztuka, teraz sprzedajesz za 900 USD sztuka, więc zysk masz 898 USD na sztuce. Jeśli nie masz papierów ani dokumentacji to nie wiem, ja zawsze przechowuję tego typu rzeczy przynajmniej w formie cyfrowej.
@Kavelach: No ja wiem, że o to chodzi,
A mnie chodzi o to, że mogę nie być w stanie się do dogrzebać i jestem skłonny dla spokoju przyjąć że cały przychód ze sprzedaży to zysk, pytanie tylko czy to przejdzie.