Wpis z mikrobloga

Mirki, jest problem. Który TV wybrać? W walce są 3 modele: Samsung UE49KU6470S, Sony KD-49X8309C, Sony KD-49XD7005. Dwa pierwsze z 2016 a ten ostatni 2015 i tego rocznika najbardziej się obawiam.. Czy mógłby ktoś opowiedzieć jak to jest z funkcjami smart w telewizorach SONY? Telewizora będę używać głównie do gry na PS4 i w przyszłości oglądania filmów na Netflix i ewentualnie od czasu do czasu jakaś przeglądarka internetowa.

Który TV wybrać?

#kiciochpyta #playstation4 #telewizjada #telewizja #samsung #sony

Który TV wybrać?

  • Samsung 60.0% (9)
  • Sony 1 26.7% (4)
  • Sony 2 13.3% (2)

Oddanych głosów: 15

  • 10
@luki9944: przeglądarka na tv to padaka. Mam tv z androidem i tego się po prostu nie da używać z pilota. Może jakby podpiąć mysz i klawiaturę, ale w takim układzie to równie dobrze mogę po prostu wziąć lapka i ewentualnie streamować obraz na TV. Zresztą i tak jak chcesz coś na szybko sprawdzić, to zrobisz to na telefonie.

A tak poza tym, to te wszystkie smart systemy są o kant #!$%@?
@luki9944: ja mam KDL-50W755C, model 2015 o ile pamiętam, olałem 3D, 4K, liczył się jak najlepszy FHD. AndroidTV był smutną koniecznością przy wyborze TV i przychylam się do pomysłu @m_bielawski:

Najchętniej bym brał "głupi" telewizor

ale ostatecznie nie wyszło źle, szybki dostęp do YouTube, mediów z USB, w razie W przeglądarka bez konieczności podłączania lapka (mam klawiaturę bezprzewodową do TV), a to wszystko za cenę długiego startu i np. zawieszania
@zolwixx: Na początku nie chciałem 4K, bo w polskiej telewizji nie ma jeszcze kanałów w takiej rozdzielczości, ale myślę, że prędzej czy później taka opcja się pojawi, a jeszcze później będzie standardem i nie zamierzam wymieniać telewizora co 3-4 lata.

Co do problemów z matrycami niczego nie znalazłem..

Na razie ankieta stoi, i jeżeli tak zostanie to biorę SONY ()
@luki9944: brałem pod uwagę Sony, Sharp, Samsung, Panasonic i Thompson. W moim przypadku (kryteria znasz) wygrało "drogie i przereklamowane" Sony. W przypadku 4K inny producent może okazać się czarnym koniem.
@wuju84: miałem taki plan żeby dzisiaj je obejrzeć na żywo, ale chciałem wiedzieć czego będę szukać i czy warto, dzięki za pomoc.

@zolwixx: też mam wrażenie że Sony jest za mocno przereklamowane, ale wydaje mi się że w pewnym stopniu za ceną idzie jednak jakość.