Wpis z mikrobloga

#bekazprawakow #4konserwy #neuropa

- Czarni powinni żyć w Afryce.
- Straszny z ciebie rasista.
- Nie jestem rasistą!

- Ale przecież wygłaszasz poglądy rasistowskie...
- Ale nie życzę sobie być nazywanym rasistą. To nie brzmi miło.
- Ale tym właśnie jesteś.
- Co z tego. Rasista ma negatywne konotacje. Jest słowem obraźliwym a ja nie życzę sobie być obrażanym.
- Jak określić więc twoje poglądy? Skoro nie lubisz czarnych...
- I muzułmanów!
- Skoro nie lubisz czarnych i muzułmanów a nie jesteś rasistą...
- To twoje zmartwienie, ale nie nazywaj mnie rasistą.
- Czyli masz rasistowskie poglądy, ale nie jesteś rasistą.
- Nie mam rasistowskich poglądów, po prostu sprzeciwiam się temu co każą nam myśleć zgniłe elity nakładając kaganiec poprawności politycznej!
- Ale poprawność polityczna ma za zadanie między innymi nie dopuszczać do tego, aby kogoś obrażać czy dyskryminować ze względu na rasę, wyznanie, orientację czy poglądy polityczne...
- Ha! Hipokryta! Właśnie mnie dyskryminujesz ze względu na moje poglądy!
- Bo obrażasz innych!
- Mam do tego prawo i nie możesz mi tego zabronić.
- O ile krzywdzi to kogokolwiek innego to owszem, mogę.
- Nie. Mam prawo.
- Masz prawo do obrażania i krzywdzenia innych?
- Tak! Wolność słowa! Nie będzie mi Bruksela...
- To nie wolność słowa. To faszyzm.
- Ale nie nazywaj mnie faszystą!
  • 55
  • Odpowiedz
@PeaceUN:

nie mozna byc rasista w stosunku do kogos - mozna nim byc tylko do wszystkich innych ras albo nie jestes rasista z definicji


Kogo masz na myśli pisząc "w stosunku do kogos"?
  • Odpowiedz
dokladnie - nawet onz nie ma pojecia rasizmu bo jest on raczej nie do spelnienia w obecnym swiecie - dyskryminacja jest jak najbardziej zdefiniowana i mozna sie bawic teraz w podciaganie roznych wypowiedzi pod to
  • Odpowiedz
@Kempes: dodam ze wszystkie wywody o rasizmie probuja ubrac definicje w jakas interpretacje wykraczajaca za definicje... to jest troche smieszne i wedlug mnie powinno sie zmienic definicje rasizmu aby byla jednoznaczna - na razie taka nie jest i kazdy moze nia sobie gebe wycierac

np znalezione na predce:
Rasizm (dyskryminacja rasowa) to ideologia głosząca podział ludzi na określone rasy, różniące się od siebie w głównej mierze wyglądem zewnętrznym np. kolorem skóry, kształtem czaszki, a także predyspozycjami umysłowymi. Ponadto zakłada wyższość jednych ras nad innymi.

polaczenie rasizmu z dyskryminacja :/ glosi ze rasy roznia sie kolorem skory ...no
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Z tego co ja rozumiem to rasizm nie ma jednej definicji bo rasizm sam w sobie ewoulowal wraz z ludzmi.
Teraz sie zastanawiam, czy "dyskryminacja rasowa" to nie jest jeden z przejawow rasizmu...
  • Odpowiedz
@Kempes: masz racje - jedna ze skladowych ale sama wedlug mnie tej definicji nie spelnia

cos jak zespol downa - to jest zespol a np uposledzenie umyslowe samo w sobie nie jest zespolem downa, krytynizm tez jest skladowa ale nie zespolem
  • Odpowiedz
białego z Europy moga uważać za durnia w Afryce, bo eni potrafi odnaleźć sobie potrzebnej mu do przezycia wody.


@Kempes: ostatnio widziałem białego jak zbierał na budowę studni w Afryce, to chyba czarni też nie potrafią sobie tam wody odnaleźć :D
  • Odpowiedz
więc rasistą jesteś tylko wtedy gdy nienawidzisz wszystkich innych ras róznych od twojej osobistej?


@Kempes: nie #!$%@? logiki. W definicji rasizmu nie ma nic o nienawiści, tylko o twierdzeniu, że jedna rasa jest wybitnie lepsza od innych na każdym polu.
  • Odpowiedz
@Kempes: No ale przecież nikt nie nienawidzi czarnych tylko ze względu na kolor skóry xDD Tu chodzi o to, że np. murzyni w ameryce stanowią najbardziej kryminalną część społeczeństwa, żyją na zasiłkach, więc nikt nie chce mieszkać w ich pobliżu - przykład Detroit. Akurat w Polsce jak są jacyś Murzyni to z reguły ogarnięci i studiują, a to wynika m.in. z tego, że nie ma tutaj zasiłków i za darmo
  • Odpowiedz