Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#przegryw #zwiazki #praca

Me lvl 25, magister prawa zatrudniony w kancelari na gębę za 600zl na miesiąc. Pracuje po minimum 10h dziennie pisząc od rana do nocy pisma procesowe lub mając spotkania z klientami. Z jednej strony super bo gdziekolwiek indziej robiłbym kawę a nie spotykał się sam na sam z klientem ale pi razy drzwi 3 zł za godzinę to juz jest niewolnictwo. I ciul ze za regulaminy lub umowy które pisze szef bierze od 2 do 5k...

Poznałem różowego, niby super związek mocno ale okazała się katolicka dewotka. Ja rozumiem cala akcje z czekaniem na ślub ale ograniczanie się z calowaniem do slubu to juz jest dla mnie odrobinę za dużo.

Tak naprawdę sie nie żale bo lubie to co robię ale musiałem się z kimś tym podzielić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Co do pracy to łączę się w bólu, mam za sobą trzymiesięczny darmowy staż gdzie harowałam 10 godzin dziennie, a szef za moją robotę brał jeszcze więcej. Niestety niektóre branże takie są ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jak jesteś niewierzący to będzie Wam ciężko.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: XD chyba sobie żartujesz albo cale studia sie obijałeś. Standard wśród moich znajomych to zarobki 1000 zł netto za poł etatu w Kancelarii na 3 roku studiów.
Pochwal sie ile masz lat doświadczenia na tym 5 roku studiów, bo większość z moich znajomych na 4 roku pracowalo od 3 lat
  • Odpowiedz
@Mirabelia:

@AnonimoweMirkoWyznania:

Przepraszam za brutalną szczerość, ale nie masz do siebie szacunku pracując za takie pieniądze.

Koleżanko jeżeli op jest na aplikacji to nie ma wyboru - musi wyrobić praktyki (w określonej ilości) w kancy i tak naprawdę to jego patron wcale nie musi mu za to zapłacić. Inna sprawa ze po ich wyrobieniu jest wolny i nie musi nic dla patrona robic, ale często zawierają ludzie umowę o prace i normalnie pracuje w kancy tylko raczej za normalna kasę Ew w najgorszym wypadku staż z up. Takie żałosne traktowanie wynika z tego ze jest dużo aplikantów i patron moze napaskudzić aplikantowi jak ten sie nie zgodzi na warunki jakie mu stawia. Dlatego patrona to sie dogaduje jeszcze przed rozpoczęciem aplikacji i musisz wiedzieć na czym
  • Odpowiedz
@ninakraviz: w takim razie nie wiem po co mgr prawa robi w kancy za 600 zł/mc chyba tylko po to aby odpracować 4 lata i przystąpić do egzamu ale za to nikogo nie utrzyma i tylko z matka pomieszkuje pewnie.

Co do obowiązku pracy aplikanta u patrona - niby nie musisz, ale patron ma na tyle silne środki perswazji ze moze cie do tego przekonać.
  • Odpowiedz