Wpis z mikrobloga

Czy jest jakieś rzetelne źródło podające rzetelną niezmanipulowaną i niezmanierowaną informację na temat tego ile rocznie z budżetu państwa środków przekazywanych jest na rzecz Koscioła Rzymskokatolickiego w Polsce? Chodzi mi o czysta kasę, a nie o np. zwrot nacjonalizowancyh działek itp.
#pieniadze #kosciol #wiara #4konserwy #neuropa

Rzetelne to jest takie, które nie umniejszy tych środków (jakaś fronda czy inna niezalezn) i ich nie zwielokrotni jak natemat, tokfm czy gazwyb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@jack-lumberjack: > By zdobyć potrzebne informacje, poseł wystąpił do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z pytaniem o to, ile dokładnie polskie państwo łoży na Kościół Katolicki. Rezultat tych wyliczeń opublikował na swojej stronie internetowej. Oto najważniejsze liczby tego zestawienia.
To sobie poszukaj lepszych źródeł. Najlepiej napisz do episkopatu albo Watykanu.
@BojWhucie: no dobra, przeczytałem cały artykuł i naprawdę nic konkretnego z niego nie wynika, a pierwotne źródło - strona posła Dębskiego - nie istnieje.
Mało tego, artykuł (jak sugerowałem w pierwszym wpisie) zawiera jawne manipulacje począwszy od samego tytułu "Ile polskie państwo wydaje na Kościół? Poseł Artur Dębski ujawnia ministerialne dane" gdzie użycie wielkiej litery sugeruje, że chodzi o KRK.
tymczasem w treści artykułu dowiadujemy się, że poseł nie podaje indywidualnych
@BojWhucie:

Piękny przykład informacji prosto z wikipedii, bo w źródle jest napisane:

Jeszcze więcej państwo traci na składkach zdrowotnych i emerytalnych. Księża pracujący w parafiach odprowadzają składkę do ZUS we własnym zakresie, ale od zryczałtowanego podatku jest odliczana, płacona dobrowolnie składka do NFZ.

W przypadku 40 proc. duchownych, składki do ZUS i NFZ są całkowicie lub częściowo finansowane z Funduszu Kościelnego. W tym roku na ten fundusz państwo przeznaczy ponad 94