Wpis z mikrobloga

@flapjack: niby spoko zmiana, bo z jednej strony #!$%@?ą wioskowych januszy, ale z drugiej strony są też ludzie którzy robią robotę i faktycznie rozwijają regiony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@flapjack: w miastach może i by sie sprawdziło, ale na wsiach często wójtem zostaje koleś który ma więcej kolegów i albo sie sprawdzi albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chodzi mi o to, że na tym najniższym polu samorządowym bardziej działają jednostki, niż zorganizowane ugrupowania o dalekosiężnych planach, więc często brakuje tego zastępcy.
@flapjack: proste, ze tak. ale dobrze by było, by zastępca był kumaty i coś robił, bo obecnie zastępcy wójtów to takie łoniaki na jajkach- niby są bo muszą, ale koniec końców zazwyczaj pełnią tylko role jakiejś dziwnej ozdoby.
@flapjack: A myślisz, że ktoś z tego samego obozu może być też fajny jak obecny? Jeżeli burmistrz się sprawdza, to po co na jego miejsce już szukać następców. U mnie w regionie nie ma problemu z wywalaniem leniwych wójtów/burmistrzów a w mieście powiatowym burmistrz rządzi już 4 kadencje bo konkurencja jest mierna. Więc jak na stołek wejdzie jego mierny przeciwnik i to kto zwróci miastu za eksperyment?
@Marek_Licyniusz_Krassus: trzeba stymulować demokrację, bo ludzie są leniwi - konkurencja jest często mierna, bo z góry wiadomo, że po raz 12-ty wygra ten sam kandydat - po co więc czynić jakieś wysiłki? Druga sprawa - trzeba stymulować wyborców - żeby nie skreślali po raz 12-ty tego samego kandydata, bo mają wryte w pamięć jego nazwisko, a w ogóle nie wiedzą co robi dla miasta/regionu - a tak będą musieli się trochę
@flapjack: Ale u mnie wójtowie się często zmieniają. Jeden był dobry dla gminy, sporo inwestycji porobił ale wybuchła z nim afera bo jeden z przetargów trochę ustawił pod znajomego. To już w następnych wyborach był nowy. Tylko teraz mieszkańcy gminy z nowego za bardzo zadowoleni nie są. O tym jak działa demokracja trzeba uczyć, uświadamiać a nie ustawą wprowadzać. Możemy kandydatom ułatwiać, dawać nawet skromne wsparcie finansowe aby biedniejsi też mieli