Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki

Mowiac szczerze, w dziecinstwie ominela mnie kompletnie "kultura herosow". Nie mialem blizszej stycznosci z Batmanem, Supermenem, tym co jak sie #!$%@? robi sie duzy i zielony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zero komiksow, filmow....

Kusi mnie troche aby to zmienic. Chcialbym cos poczytac albo obejrzec, tylko zupelnie nie wiem jak zaczac. Moje wymagania:
- milo byloby aby glowny bohater nie byl "zbyt przepakowany", wolalbym kogos bardziej ludzkiego, z problemami, kompleksami
- WYSOKI POZIOM. Nie interesuje mnie kompletnie papka dla podbazy i gimbazy, chce czegos co zainteresuje takze doroslego czytelnika. Jakas wartka akcja, intryga, problemy moralne - w ta strone bym chcial isc.
- raczej komiks niz film, ale to najmniej wazny warunek

Poleci ktos cos? Mile przy okazji widziana porada od czego zaczac, bo nie znam sie kompletnie.

Z gory dzieki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komiks #kultura
  • 11
@DryfWiatrowZachodnich: jakie wymagania.. Weź przeczytaj po komiksie i sam zobacz co najbardziej przypasuje. Zresztą różne komiksy z tym samym bohaterem mogą mieć zupełnie inny klimat od mrocznego, poważnego z dylematami moralnymi po typowo super hero papka

Ale z tego co piszesz to chyba batman najbardziej podchodzi - zwykły człowiek, mroczny klimat, moralniaki też są

Ewentualnie spider mam to już jak chcesz bohatera z kompleksami + humor
@DryfWiatrowZachodnich: Zależy czgo szukasz. Czy chcesz zbierać czy chcesz po prostu kupić zamkniętą serię przeczytać i odłożyć.

W wielu rankingach komiks Black Panter był wymieniany jako jeden z lepszych w tym roku. Koleś jest prezydentem/królem (nie kojarzę) jakiegoś tam wymyślonego państwa a zarazem super bohaterem.

Ja komiksami zająłem się jakieś niecałe 2 miesiące temu (aczkolwiek uniwersa i resztę raczej znam) i jako pierwszy komiks kupiłem sobie flasha 3 tomy i bardzo
@DryfWiatrowZachodnich: Na szybko:

1. Blacksad - Pośród Cieni [to nie jest komiks superbohaterski, tylko raczej noir]

2. Batman: Powrót Mrocznego Rycerza

3. Daredevil: Man without fear (Mega marvel -> bodajże 1995 rok)

4. Usagi Yojimbo tom: Pory Roku -> jeśli ci się spodoba zacznij czytać dalej [to też nie jest komiks superbohaterski]

5. Hellboy Nasienie zniszczenia (dyskusyjne czy powinien być na tej liście)

6. Sandman.. problem z tym komiksem jest taki,
Nie interesuje mnie kompletnie papka dla podbazy i gimbazy, chce czegos co zainteresuje takze doroslego czytelnika. Jakas wartka akcja, intryga, problemy moralne - w ta strone bym chcial isc.


@DryfWiatrowZachodnich: Frank Miller jego Batman, Daredevil i Elektra. Do tego Watchmen, do tego Kryzys Tożsamości. Ewentualnie Wolverine Origin.
@fledgeling: Jak się nie wczujesz to nudna kupa. U mnie poszło w 2 dni, a raczej w dwie noce. Do tego miodne "Strażnicy Początek: Dr Manhattan", które się wybija spośród motłochu. Z wypiekami na twarzy czytam każdy niebieski dymek.